REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 15 sty 2018 11:45
Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?
Hotpoint
Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?
Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?
Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?
Jak sprawnie i bez stresu zorganizować przyjęcie karnawałowe?

Samodzielne przygotowanie przyjęcia karnawałowego w domowym zaciszu, to doskonały pomysł na spędzenie wspólnych chwil w gronie najbliższych. Niezależnie od charakteru przygotowywanego spotkania, chcemy zaskoczyć zaproszonych gości i zapewnić im niezapomniane wspomnienia, związane ze wspólną zabawą oraz wyjątkowymi propozycjami kulinarnymi. Jak to zrobić? Wykorzystaj porady Jamiego Olivera.

REKLAMA

Nie czekaj na ostatnią chwilę
Przygotowanie karnawałowego przyjęcia wiąże się z wieloma czynnościami – zaproszenie gości, zakupienie przekąsek i napojów, posprzątanie mieszkania, wyszukanie odpowiedniej muzyki itp. Jednak najwięcej czasu musimy poświęcić na przyrządzenie posiłków, które zaproponujemy naszym gościom. Wielokrotnie, duża liczba obowiązków powoduje, że zamiast skupić się na pozytywnych aspektach planowanego spotkania, ulegamy negatywnym emocjom i stresowi. Jak sobie z nim radzić?

Co zrobić, żeby usprawnić organizację przyjęcia?
„Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi oraz pyszne jedzenie – każdy z nas uwielbia spędzać cudowne chwile w gronie najbliższych. Przygotowanie przyjęcia jest jednak zadaniem czasochłonnym i stresującym. Jednym ze sposobów uniknięcia chaosu jest odpowiednie zaplanowanie poszczególnych czynności – kilkudniowy dystans z pewnością pozwoli nam w spokoju i bez nerwów wykonać wszystkie niezbędne obowiązki” – komentuje Jamie Oliver.
Jeżeli planujemy zaproszenie większej liczby gości, dobrym rozwiązaniem jest także wcześniejsze przygotowanie potraw, które możemy zamrozić po ugotowaniu, a następnie rozmrozić tuż przed rozpoczęciem przyjęcia karnawałowego. Nowoczesne i pojemne lodówko-zamrażarki (np. XH8 T4Z XOJZV Hotpoint) posiadają bowiem specjalne funkcje Super Cool+ i Super Freeze+, które umożliwiają przechowywanie w lodówce i zamrażanie gorących potraw – już od +70°C. Dzięki temu zyskujemy cenne miejsce w kuchni (nie musimy czekać, aż nasze potrawy wystygną), a nasze dania otrzymują odpowiednie warunki, pozwalające zachować ich walory smakowe. Szybkie, ponowne przygotowanie naszych potraw do spożycia będzie możliwe, dzięki kuchenkom mikrofalowym, które posiadają funkcję Rapid Defrost (np. MP 996 IX HA Hotpoint). Wykorzystuje ona system Multiwaves oraz specjalnie zaprogramowany algorytm, umożliwiając rozmrażanie produktów w krótkim czasie (500 g mięsa jest gotowe jedynie w 7 minut!).

Pamiętaj o najmłodszych
Pierniki, orzechy, czekoladowe ozdoby, girlandy ze słodyczy, domowe ciastka – doskonale wiemy, że jadalne ozdoby, które każdego roku umieszczamy na choince, cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Najmłodsi członkowie rodziny nie tylko uwielbiają je kosztować, ale również chętnie włączają się w przygotowywanie domowych pyszności. Dlatego zaangażowanie ich w tworzenie dekoracji na karnawałowe spotkania będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. Zamiast zarzucać je obowiązkami, którymi szybko się znudzą (np. sprzątanie, zmywanie), lepiej powierzmy im zadania, które z pewnością wywołają uśmiech i dostarczą dużo radości. Kiedy my będziemy często przemieszczać się między kuchnią a pokojem gościnnym, dzieci z pewnością ochoczo zaangażują się w wykonanie specjalnego łańcucha, np. z bakalii. Jeżeli chcemy odpowiednio przygotować dla naszych pociech suszone owoce (np. jabłka, pomarańcze, winogrona), warto skorzystać z piekarnika, posiadającego funkcję Multiflow (np. FI9 891 SC IX HA Hotpoint), która zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła wewnątrz urządzenia, gwarantując satysfakcjonujące efekty naszych działań.
Ponadto, dzieci możemy również poprosić o pomoc w bezpośrednich przygotowaniach, które nie są wyłącznie związane z tworzeniem ozdób. Jeżeli chcemy zrobić dobre wrażenie na zaproszonych gościach, powinniśmy zadbać m.in. o odpowiednią „oprawę” naszego przyjęcia. Głównym miejscem naszego przyjęcia będzie stół, dlatego, warto ozdobić go „odświętnie”, żeby odpowiednio się prezentował. Jeżeli nie mamy czasu na dopilnowanie tych szczegółów, możemy bez stresu oddelegować do tego zadania najmłodszych.
„Warto ozdobić karnawałowy stół w niepowtarzalnym stylu! Czasem wystarczy kilka szczegółów, żeby wprowadzić do naszego domu wyjątkowy klimat. Mój sposób to serwetki przystrojone specjalnymi wstążkami oraz dekoracje wykonane ze świeżych ziół i małych papryczek. Wypróbujcie sami!” – dodaje Jamie Oliver.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA