REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

IFA 2016: europejska edycja Family Hub

  • Autor: Urszula Tatur
  • 08 wrz 2016 10:00
IFA 2016: europejska edycja Family Hub
Fot. Samsung.
IFA 2016: europejska edycja Family Hub
IFA 2016: europejska edycja Family Hub
IFA 2016: europejska edycja Family Hub
IFA 2016: europejska edycja Family Hub
IFA 2016: europejska edycja Family Hub

Nowy model lodówki dopasowany jest do potrzeb europejskich użytkowników i zmienia sposób korzystania z kuchni.

REKLAMA

W nowym, dwudrzwiowym modelu, chłodziarka umieszczona została na górze, natomiast zamrażarka poniżej. Taki układ odzwierciedla preferencje europejskich konsumentów.

Ekran, który pomoże zrobić zakupy

W drzwiach lodówki wbudowano 21,5-calowy ekran dotykowy. Dzięki temu konsumenci mogą skorzystać z wygodnej formy zakupów online, nie odchodząc od kuchennego blatu. W Europie Samsung współpracuje z różnymi internetowymi sklepami spożywczymi, takimi jak Eataly, Supermercato24 i coop@home. Dodatkowo, właściciele Family Hub będą mogli uzyskać dostęp do wyjątkowych przepisów kulinarnych, stworzonych przez najlepszych kucharzy świata z Samsung Club des Chefs, a także tysięcy przepisów ze źródeł takich jak All Recepis (najczęściej pobieranej tego rodzaju aplikacji na świecie), Whisk czy CHEFKOCH.DE.

Ekran może też pełnić rolę rodzinnej tablicy multimedialnej. Dzięki aplikacji Samsung Smart Home domownicy mogą na bieżąco udostępniać zdjęcia i notatki z dowolnego miejsca. Możliwe jest również synchronizowanie kalendarzy ze smartfonów, a poprzez aplikację Sticki, przekazywanie innym członkom rodziny informacji o wizytach gości czy planach na wieczór. Ekran umożliwia dodatkowo oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki z wbudowanego głośnika.

Zobacz co masz w lodówce, nie otwierając drzwi

Innowacyjną lodówkę Family Hub wyposażono w trzy aparaty, które fotografują jej wnętrze. W ten sposób użytkownicy na swoim smartfonie, w dowolnym czasie i miejscu, mogą łatwo sprawdzić, co mają w lodówce. Można również śledzić datę ważności poszczególnych produktów, wpisując liczbę dni pozostałych do końca terminu. Odliczanie jest automatyczne i można je kontrolować na ekranie dotykowym znajdującym się na drzwiach lodówki, bez konieczności ich otwierania. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu aplikacji Food Reminder.

Dłuższa świeżość produktów

W Family Hub zastosowano technologię Twin Cooling Plus™, która umożliwia niezależną pracę komór chłodziarki i zamrażarki. Osobne wentylatory gwarantują odpowiednią temperaturę i wilgotność, przez co przechowywana żywność dłużej zachowuje swoją świeżość, wartości odżywcze i smak. W modelu zastosowano również rozwiązanie Precise Chef CoolingTM, które zapewnia stałą temperaturę, zmniejszając jej wahania do zaledwie +/- 0.5 stopnia Celsjusza. Dzięki połączeniu obu tych technologii, użytkownicy mogą mieć pewność, że przechowywane produkty będą długo świeże i smaczne, bez przenikania się zapachów z chłodziarki i zamrażarki.

Family Hub to efekt starań podejmowanych przez firmę Samsung w celu zdefiniowania na nowo sposobu funkcjonowania kuchni. Family Hub działa jako domowe centrum komunikacji i rozrywki oraz dostarcza inteligentne rozwiązania dla całej rodziny. Dzięki temu lodówka zamienia każdą kuchnię w idealne miejsce na rodzinne spotkania, ucztowanie czy zabawę.

– Zaprojektowaliśmy Family Hub z myślą o potrzebach współczesnych europejskich rodzin i gospodarstw domowych – powiedział Suh Byung-Sam, Head of Digital Appliances z firmy Samsung. – Jako lider rynku lodówek w Europie, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i inteligentne funkcje internetu rzeczy, które doskonale pasują do europejskiego stylu życia.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA