×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Funkcje AGD przyjazne dzieciom

Funkcje AGD przyjazne dzieciom

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 09 lip 2018 10:47
Zaktualizowano: 09 lip 2018 11:33

Przeznaczenie sprzętów AGD to przede wszystkim ułatwianie naszych codziennych obowiązków. Jednak wybór konkretnego modelu uzależniamy od naszego stylu życia. Na co zwracać uwagę, jeśli przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie naszych dzieci, krzątających się po mieszkaniu?

Gadżety niemowlaka bez zarazków
Dzieci są narażone dużo bardziej niż dorośli na działanie zarazków i bakterii, dlatego powinniśmy w jak największym stopniu dbać o higienę otoczenia naszych pociech. Jedną z płaszczyzn, na której szczególnie powinniśmy zapewniać im sterylność jest sfera żywienia. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy talerze, miseczki i butelki, w których podajemy dzieciom pożywienie, są odpowiednio zdezynfekowane. To temat szczególnie istotny, ponieważ bakterii i zarazków nie widać gołym okiem. Z pozoru czysty talerz czy butelka może być skupiskiem niebezpiecznych dla zdrowia dziecka drobnoustrojów. Jeśli zależy nam na maksymalnej czystości naczyń, powinniśmy poświęcić nieco czasu na przemyślenie wyboru naszej zmywarki. Co będzie najistotniejsze?

- Ważnym elementem okaże się informacja, w jakim stopniu zmywarka usuwa zarazki – komentuje Grzegorz Proniewicz, ekspert marki Indesit. – Nie każdy producent się tym chwali, ponieważ dla dorosłego człowieka minimalne różnice w tym kontekście nie są jakkolwiek odczuwalne. Natomiast dla dziecka nawet znikoma ilość niebezpiecznych mikroelementów może być niebezpieczna. Rozsądnym wyborem będzie postawienie na sprzęt dedykowany rodzicom małych dzieci, jak np. linia zmywarek Indesit Extra z programem Baby Care. Zastosowana w niej technologia pozwala usunąć 99,999% bakterii podczas jednego cyklu. Co więcej, sprzęt pozwala nam także na mycie zabawek oraz innych akcesoriów wymagających dokładnej sterylizacji. W oddzieleniu dziecięcego „asortymentu” od reszty zabrudzonych naczyń pomoże nam specjalne akcesorium o nazwie „Baby Zoo”, czyli wyjmowany element przeznaczony na dziecięce gadżety. Po zakończeniu cyklu mycia można wyjąć cały koszyk i postawić go w celu całkowitego wyschnięcia np. na blacie, bez dotykania umytych akcesoriów dziecięcych. Ponadto samo wykorzystywanie zmywarki działa na korzyść zdrowia samych rodziców. Podczas używania zmywarki nasze dłonie nie mają kontaktu z detergentami do mycia jak ma to miejsce podczas zmywania ręcznego – dodaje Grzegorz Proniewicz.

Gdy dziecko podrośnie – zablokuj urządzenia
Gdy nasza pociecha zacznie dorastać i „odkrywać” otoczenie, a tym samym sprawdzać i dotykać wszystko, co stanie na jej drodze, powinniśmy mieć pewność, że nasze sprzęty AGD nie uruchomią się od przypadkowych ruchów. W tym kontekście niebezpieczne wydają się płyty grzewcze. W teorii dziecko może nieumyślnie uruchomić sprzęt i oparzyć się. Jak w praktyce tego uniknąć?

- Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie płyty indukcyjnej. Dzięki zastosowanej w niej technologii nie nagrzewa się sama płyta, a jedynie naczynie na nią stawiane. Uruchomienie płyty przez przypadek nie będzie skutkowało jej nagrzaniem. Ponadto warto wybrać model z blokadą rodzicielską, która uniemożliwia przypadkowe włączenie. Ta ostatnia funkcja będzie szczególnie istotna przy płytach elektrycznych. Obecność odpowiedniego zabezpieczenia pozbawi nas stresu i uchroni dziecko przed ew. poparzeniem – dodaje Grzegorz Proniewicz.

Gdy ciągle brudzi ubrania
Każdy kolejny rok życia naszego dziecka to coraz trudniejsze zmagania z narastająca ilością prania. Ubrania dzieci nie tylko są po prostu większe, ale dzieci są bardziej energiczne i brudzą swoją odzież nawet kilka razy w ciągu dnia. Potrzeba nam wtedy pralki, w której ubrania wypierzemy nie tylko dokładnie, ale przy tym szybko, a co najważniejsze – będziemy mogli ustawić odpowiedni tryb niemal natychmiast. Na co zwracać uwagę, wybierając „rodzinną” pralkę?

- Warto szukać dedykowanych programów do szybkiego prania. Na przykład funkcja Push&Wash sprawia, że wstawienie prania to teraz naciśnięcie jednego przycisku. Tyle wystarczy, aby włączyć urządzenie, ustawić odpowiedni program oraz jego parametry (temperatura i wirowanie), rozpocząć pranie i usunąć do 20 najczęściej spotykanych plam. Ta funkcja działa nawet, jeśli uprzednio nie włączymy pralki. Dzięki temu możemy ustawić pranie w jednej chwili, by za moment wrócić do innych obowiązków czy opieki nad dziećmi – uzupełnia Grzegorz Proniewicz.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także