REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 cze 2016 10:00
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Fot. GTV.
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem
Przechowywanie w małej kuchni to żaden problem

Podpowiadamy, jak zaaranżować małą kuchnię, by była ergonomiczna, pojemna, a przede wszystkim rodzinna!

REKLAMA

Kuchnia to serce każdego domu, w której życie rodzinne rozpoczyna się od przygotowania wspólnego śniadania i porannej kawy, a kończy chwilą wytchnienia, gdy po przygotowaniu obiadu czy kolacji możemy porozmawiać o tym, jak minął dzień. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na zagospodarowanie ogromnej przestrzeni, w której znajdzie się również strefa jadalni. Dziś, wraz z ekspertami GTV, podpowiadamy, jak zaaranżować małą kuchnię, by była ergonomiczna, pojemna, a przede wszystkim rodzinna!

Podstawą każdej aranżacji niewielkiej kuchni stała się funkcjonalna szuflada, z powodzeniem zastępująca wszechobecne, odsłonięte półki czy wąskie i wysokie regały. Wynika to nie tylko z coraz większego poszanowania przestrzeni użytkowej, ale przede wszystkim zmian projektowych oraz funkcjonalnych, jakie przeszła dobrze znana szuflada. Myśląc o systemach przechowywania w sposób nowoczesny, możemy dziś wybierać z szerokiego wachlarza udogodnień. Szuflady o różnych kształtach, dopasowane nawet do niestandardowych miejsc montażu, ogromny wybór akcesoriów porządkujących, funkcjonalne i ciche prowadnice, a także innowacyjne sposoby otwierania to tylko niektóre z wartości dodanych, jakie niesie za sobą nowoczesne podejście do projektowania szuflad.

Szukać przestrzeni w miejscach… nieoczywistych

Tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na organizację systemów przechowywania potrzeba kreatywnego projektanta i dokładnego wykonawcy. Do zagospodarowania jest bowiem więcej przestrzeni niż nam się wydaje, z tym, że jest to przestrzeń zupełnie nieoczywista. – Projektując niewielką kuchnię potrzeba wielkiej wyobraźni i odpowiednich produktów. Z myślą o tych, którzy stoją przed tak niełatwym wyborem przygotowaliśmy kilka rozwiązań do zadań specjalnych z serii Modern Box - podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. – Wśród nich znajdziemy między innymi szufladę pod zlewozmywak w wariancie z pełnym lub niepełnym wycięciem, idealną do przechowywania drobnych akcesoriów kuchennych; niewidoczną na pierwszy rzut oka szufladę umieszczoną tuż pod piekarnikiem, która pomieści blachy do pieczenia i naczynia żaroodporne – dodaje ekspert GTV. Inną, wartą rozważenia propozycją jest szuflada narożna ułatwiająca wykorzystanie trudnego do zagospodarowania miejsca. Głębokość takich szuflad pozwala przystosować ją do przechowywania różnego rodzaju produktów i wyposażenia kuchni, a pełen wysuw gwarantuje łatwy i komfortowy dostęp do rzeczy, których nie musimy mieć aktualnie „pod ręką”.

Dodatki, akcesoria, udogodnienia

Rozplanowanie montażu szuflad i szafek to połowa sukcesu – drugą stanowią innowacyjne rozwiązania, które pozwolą na maksymalnie ergonomiczne wykorzystanie aranżowanej przestrzeni. Jedną z najważniejszych spraw w codziennym korzystaniu z małej kuchni jest bowiem porządek. Nie chodzi tylko o maksymalne otwarcie przestrzeni, ale takie ułożenie akcesoriów, by miały swoje stałe miejsce – każdy zbędny element wprowadzi niechciany chaos i zabierze wiele cennych centymetrów. Postawmy więc na funkcjonalne wkłady do szuflad, które z łatwością pomogą w segregacji sztućców, noży i innych kuchennych drobiazgów. - Możliwości jest naprawdę wiele – od wkładów z wieloma przegródkami, po specjalnie wyprofilowane bloki na noże lub przyprawy, na uchwytach na folię spożywczą kończąc - A to tylko część możliwej do zagospodarowania przestrzeni– podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. W celu optymalnego wykorzystania miejsca w dostępnych szafkach, warto zainwestować w funkcjonalne Cornery – rozwiązanie dedykowane szafkom narożnym, dające możliwość samodzielnego doboru rozstawu wysokości koszy. Wysuwane lub obrotowe elementy idealnie sprawdzą się do przechowywania garnków, patelni, pokrywek, chemii gospodarczej czy produktów spożywczych – rekomenduje.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA