REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak sprawnie posprzątać po remoncie?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 30 sie 2016 09:00
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?
Fot. Vileda.
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?
Jak sprawnie posprzątać po remoncie?

Jak przyspieszyć poremontowe porządki, by po budowlanym kurzu nie zostało nawet wspomnienie, a my moglibyśmy jeszcze wybrać się na krótki urlop.

REKLAMA

Remont. To słowo w wielu z nas wzbudza ogromne nadzieje, ale też równie wielkie obawy. Z jednej strony, ambitne plany zmian rodzą entuzjazm związany z nowym wystrojem wnętrz. Ale z drugiej każdy chce tego typu prace prędko zakończyć i po nich posprzątać, by jak najszybciej wymazać je ze swojej pamięci. Jak więc przyspieszyć poremontowe porządki, by po budowlanym kurzu nie zostało nawet wspomnienie, a my moglibyśmy jeszcze wybrać się na krótki urlop?

Wszechobecny kurz, zacieki farby czy plamy po zaprawie to typowy poremontowy krajobraz w mieszkaniu. A jeśli mamy – jak to Polacy – w wakacyjnych planach pojechać jeszcze po takiej zmianie wystroju wnętrza na urlop, to chcemy się z tym bałaganem jak najszybciej uporać. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, że porządki będą i przyjemne, i szybkie w realizacji?

Urlop – czas remontów Polaków
Dane GUS-u z tego roku pokazują jak na dłoni, jak często Polacy na okres remontów wybierają letnie miesiące. Aż 41% z nich zamiast wypoczynku za granicą planuje na ten czas przeprowadzenie prac rozbiórkowych czy montażowych w swoich czterech ścianach. Nie wspominając już o tym, ile spędzają na posprzątaniu wyremontowanego mieszkania. O ile jednak prac remontowych nie można zazwyczaj przyspieszyć, tak już sprzątanie mieszkania po ich zakończeniu – owszem. Musimy jedynie uzbroić się w narzędzia i środki, które nam to ułatwią.

Oręż przeciwko kurzowi

Zanim przystąpimy do sprzątania mieszkania z poremontowego bałaganu, zastanówmy się, co nam pomoże się z nim jak najszybciej uporać. Powierzchni do sprzątania będzie sporo, a każda wykonana jest przecież z innego surowca. To zaś wiąże się z ich wytrzymałością na działania nie tylko środków chemicznych, ale również akcesoriów użytych podczas porządków. Lepiej więc nie zniszczyć niczego w ferworze sprzątania i zaopatrzyć się zarówno w sprawdzone płyny do konserwowania, jak i akcesoria używane podczas porządków. Te drugie powinny się też cechować dużą wytrzymałością, bo często czyszczenie tego typu powierzchni nie kończy się na zwykłym starciu pyłu. – Pozostały po remoncie kurz i plamy mają to do siebie, że są często trudne do usunięcia. Dlatego warto mieć pod ręką wszystkie akcesoria, które ułatwią nam porządki i niczego przy tym nie uszkodzą. Kurzu z podłóg pozbędziemy się, używając szczotki DuActiva, która dokładnie zbiera pył, a przy tym nie wzbija go dzięki elektrostatycznej gąbce i rozwarstwionemu na końcu włosiu. Delikatniejsze powierzchnie, takie jak np. meble, możemy wyczyścić używając jedynie wody. W przypadku np. plam z farb na bazie wodnej wystarczy przetrzeć zabrudzoną framugę wilgotną dobrej jakości ściereczką, np. Actifibre, która również ma właściwości elektrostatyczne – wyjaśnia Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA