REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zmywarka – wróg czy sprzymierzeniec?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 11 paź 2016 08:58
Zmywarka – wróg czy sprzymierzeniec?
Studio Starimex - Max Kuchnie.
Zmywarka – wróg czy sprzymierzeniec?
Zmywarka – wróg czy sprzymierzeniec?
Zmywarka – wróg czy sprzymierzeniec?

Kuchnia jest idealnym przykładem, gdzie urządzenia ułatwiają, przyspieszają i poprawiają organizację naszej pracy. Roboty kuchenne, miksery, thermomixy – ciężko byłoby sobie teraz bez nich poradzić. Zmywarka jest już obecna w prawie każdym domu. Usprawnia proces mycia, nie niszczy rąk i zużywa mniej wody, niż tradycyjne mycie. Ale czy rzeczywiście jest sprzętem bez wad? Czy jesteśmy aż tak leniwi, że nie potrafimy obejść się bez zmywarki?

REKLAMA

Zmywarka – jestem na tak
Pierwszym i zdecydowanie największym argumentem przemawiającym 'za' zmywarkami jest oszczędność czasu. Po zjedzonym obiedzie nie stoimy ze stertą naczyń i walczymy z brudem – wkładamy wszystko do zmywarki i możemy odpocząć. Nie musimy prosić nikogo o pomoc, nie musimy patrzyć na brudne naczynia – wszystkie brudne talerze natychmiast lądują w zmywarce a Ty masz czas dla siebie. Te dodatkowe minuty możesz wykorzystać na inne, przyjemniejsze rzeczy niż zmywanie naczyń. Drugą niezaprzeczalną zaletą są zawsze czyste naczynia. Zmywarka posiada różne programy, które dostosowane są do stopnia zabrudzenia naszych naczyń. Nie musisz godzinami szorować przypalonej patelni – zmywarka zrobi to za Ciebie! Naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki są czyste i lśniące – nie musisz ich doczyszczać. Nie dość, że masz umyte naczynia, to masz też suche naczynia. Zmywarki posiadają również systemy suszenia, dzięki czemu po wyjęciu naczyń nie musisz ich wycierać! Jest to niezwykle wygodne i usprawnia pracę w kuchni. Kolejną istotną zaletą (zwłaszcza dla pań) jest kwestia naszych rąk. Posiadając zmywarkę, mycie ręczne ograniczamy do minimum, dlatego nie niszczymy tak rąk. Skóra i paznokcie są zdrowe i w lepszej kondycji.

Zmywarka – zbędny wydatek
Największą wadą, czy argumentem przemawiającym 'przeciwko' zmywarkom jest ich cena. Kupno zmywarki wiąże się z jednorazowym wydatkiem – najtańsze modele zaczynają się od 1100zł i nie wszystkich stać na taki wydatek. Owszem, zużywa mniej wody, niż mycie tradycyjne, jednak zmywarka to dodatkowe zużycie prądu. Chcąc nie chcąc rachunki za prąd będą wyższe, dlatego oprócz zakupu zmywarki fundujemy sobie większe rachunki za energię. Sprzęty jak to sprzęty, często się psują a każda usterka to dodatkowy wydatek. Nie warto samemu bawić się w złotą rączkę ponieważ możemy pogorszyć sytuację – dlatego konieczna jest reklamacja sprzętu lub zawiezienie zmywarki do naprawy. Jeżeli posiadamy zmywarkę w zabudowie, to cały proces wyciągania zmywarki jest dość kłopotliwy. Zmywarka zajmuje dodatkowe miejsce, co jest dość istotne szczególnie w kuchniach o małym metrażu. Oszczędza czas, ale zabiera przestrzeń – coś za coś. Zmywarki świetnie sprawdzają się w myciu talerzy, sztućców czy szklanek, jednak nie wszystkie naczynia można umyć w zmywarce. Duże garnki, patelnie – nie zmieszczą się do zmywarki, a na lekkim szkle często pozostają smugi. Środki czyszczące do zmywarki są droższe, niż tradycyjny płyt i gąbka. Do tego, sól do zmywarki – jak się okazuje wszystko kosztuje a zmywarka dostarcza nam wielu wydatków.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA