REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Złota proporcja w aranżacji wnętrz

  • Autor: Urszula Tatur
  • 08 lis 2016 08:23
Złota proporcja w aranżacji wnętrz
Akademia Sztukateria
Złota proporcja w aranżacji wnętrz
Złota proporcja w aranżacji wnętrz
Złota proporcja w aranżacji wnętrz

Purystyczny design, perfekcyjny łuk kulisty i innowacyjna technologia wykonania pozawalają tworzyć harmonijne wnętrza, w których chętnie spędza się czas.

REKLAMA

Złota proporcja inaczej złoty podział, podział harmoniczny, boska proporcja to podział odcinka na dwie części tak, że długość dłuższej części jest średnią geometryczną długości krótszej części i całego odcinka. Złoty podział wykorzystuje się w estetycznych, proporcjonalnych kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych itp.

Siła złotego podziału w tworzeniu harmonii leży w jego unikalnej zdolności do łączenia różnych części całości w taki sposób, że każda z nich zachowuje własny charakter, a jednocześnie wtapia się w szerszy kontekst pojedynczej całości. - György Doczi z książki „The Power of Limits”. Dzieła oparte o tę zasadę są zrównoważone i przyjemne w odbiorze. Nowatorskie zastosowanie złotego podziału w sztukaterii pozwala na wygładzone, delikatne przejścia od ścian do sufitów, które wprowadzi harmonię i atrakcyjny design w każdym wnętrzu – mówi Anna Rejniak, właścicielka akademii sztukaterii.

W skład kolekcji NOMASTYL PURE wchodzą 4 listwy ścienne o minimalistycznej formie
w różnych wymiarach: NE1 (40mm), NE2 (60mm), NE3 (82mm) oraz NE4 (100mm) pozwalających na dopasowanie do wysokości wnętrza. Listwy ścienne produkowane są w Belgii, a ich ceny zaczynają się już od 3,87zł brutto/metr.REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA