REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielozadaniowość jest w cenie – nowoczesne blaty z funkcją ociekacza

  • Autor: Urszula Tatur
  • 27 paź 2016 18:58
Wielozadaniowość jest w cenie – nowoczesne blaty z funkcją ociekacza
Technistone
Wielozadaniowość jest w cenie – nowoczesne blaty z funkcją ociekacza
Wielozadaniowość jest w cenie – nowoczesne blaty z funkcją ociekacza

Połączenie estetyki i funkcjonalności to już standard we współczesnej sztuce użytkowej. Obecnie od każdego elementu wyposażenia stylowego wnętrza oczekuje się niebanalnej formy przy jednoczesnym zachowaniu funkcji utylitarnych. Odpowiedzią na współczesne trendy w tym zakresie są specjalnie żłobione blaty konglomeratowe Technistone, spełniające jednocześnie funkcję ociekacza.

REKLAMA

Przez długi czas ociekacze zlewozmywakowe były traktowane nieco po macoszemu. Traktowano je jako niezbyt elegancki, jednak konieczny element wyposażenia kuchni. Nieestetyczne metalowe konstrukcje starano się chować w wiszących nad zlewem szafkach lub zastępować odpowiednikami wykonanymi z kolorowego plastiku. Wraz z popularyzacją zmywarek z wbudowaną funkcją suszenia tradycyjne ociekacze jeszcze bardziej usunęły się w cień. Na szczęcie projektanci wzornictwa przemysłowego wzięli na warsztat także i tę część sprzętu kuchennego i zamiast zastanawiać się nad kolejnymi sposobami ukrycia ociekacza, zdecydowali uczynić z niego ozdobę wnętrza!
Wszechstronność przede wszystkim
Spektrum zadań współczesnego zlewozmywaka i znajdującej się w jego sąsiedztwie powierzchni znacznie się poszerzyło. Wraz z modą na multifunkcyjność oraz przy użyciu odpowiednich akcesoriów, może on spełniać także rolę ociekacza do naczyń, owoców i warzyw, tarki, sitka, durszlaka czy deski do krojenia. Coraz częściej jednak w projektach architektonicznych zauważyć można zwrot ku zastępowaniu tradycyjnego ociekacza elegancką powierzchnią odkładczą zintegrowaną z resztą blatu. To ciekawe rozwiązanie jest o tyle racjonalne, bowiem pomaga zaoszczędzić wiele miejsca, a przy okazji sprawia, że powierzchnie robocze prezentują się wyjątkowo efektownie. Nowoczesny ociekacz tworzy się poprzez wyżłobienie w powierzchni materiału wyprofilowanych rowków, które kierują nadmiar wody do urządzenia sanitarnego. Nie wszystkie materiały są jednak odpowiednie do tego typu procesów obróbki. Surowiec taki musi być z jednej strony łatwy w kształtowaniu, by móc wyżłobić w nim odpowiedniej grubości rowki, z drugiej – niezwykle trwały i odporny, by wytrzymać ingerencję mechaniczną.
Wiele możliwości w jednym
Konglomeraty kwarcowe Technistone dedykowane są innowacyjnym projektom przestrzeni kuchennych i doskonale sprawdzą się w roli nowoczesnego ociekacza. Ze względu na wyjątkową trwałość, proces obróbki fakturalnej oraz mechaniczne wykonywanie żłobień nie wpływa na spoistość ani wartości użytkowe surowca. Można więc wykonywać z niego eleganckie blaty kuchenne, stanowiące jednocześnie ergonomiczną i wygodną powierzchnię, na której mogą być odkładane świeżo opłukane warzywa lub umyte kubki. Przestrzeń w okolicy zlewu daje też wiele innych możliwości praktycznej aranżacji. Dobór odpowiednich utensyliów, takich jak specjalne sitka, tarki czy deski do krojenia z pewnością ułatwi pracę każdej pani domu. W tym wypadku również zdarza się, że nakładane czy wbudowywane akcesoria sanitarne wymagają indywidualnego docięcia blatu oraz precyzyjnej obróbki wszystkich krawędzi. Tam, gdzie tradycyjny kamień mógłby ukruszyć się lub złamać, konglomerat zachowuje swoją strukturę i spoistość. Co więcej, surowiec ten szczególnie dobrze sprawdza się w kuchni ze względu na całkowitą wodoodporność oraz niepodatność na uszkodzenia mechaniczne; kontakt z wysokimi temperaturami również nie ma wpływu na jakość i trwałość materiału. Blaty konglomeratowe Technistone są antybakteryjne i nie wchłaniają zapachów, co jest bardzo istotne dla powierzchni, na której przygotowuje się posiłki, a bogata oferta kolorystyczna pozwala dobrać rodzaj materiału idealnie dopasowany do założeń stylistycznych aranżacji.
Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA