REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 paź 2016 20:38
Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości
Häfele
Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości
Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości
Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości
Tradycyjne drzwi przechodzą do przeszłości

Dają większe możliwości aranżacji przestrzeni, ułatwiają łączenie pomieszczeń, są przy tym synonimem bezpieczeństwa i wygody. Systemy przesuwne łączą wiele zalet - nie dziwi więc, że tego typu drzwi cieszą się coraz większą popularnością.

REKLAMA

Systemy przesuwne to przede wszystkim wygoda, którą można indywidualnie dostosować do swoich potrzeb.

– Takie drzwi mogą się przesuwać w poziomie lub pionie, przed oraz wewnątrz korpusu meblowego, lub działać w systemie mieszanym. Dostępne są też specjalne amortyzatory, umożliwiające lekkie, łagodne i ciche zamykanie nawet dużych i ciężkich drzwi przesuwnych – mówi Jakub Malinowski, specjalista ds. okuć meblowych firmy Häfele.

Wygodę drzwi przesuwanych coraz częściej odkrywają osoby starsze i niepełnosprawni.
Powód jest prosty – z punktu widzenia ergonomii łatwiej jest przesuwać niż otwierać. Co ważne, to również wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – przesuwając drzwi nie przytrzaśniemy palców w zawiasie, co ma znaczenie, gdy w domu mieszkają dzieci.

Odmień mebel albo… mieszkanie
Systemy przesuwne mogą zmieniać funkcjonalność mebli, a nawet całych pomieszczeń – zarówno tych dużych, jak i niewielkich. W małych pokojach, gdzie oszczędzamy każdy metr cennej przestrzeni, pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ciekawym przykładem jest przekształcenie szafy garderobianej w kino domowe. Dobrze sprawdzają się też w dużych pomieszczeniach, na przykład pozwalają wydzielić wygodne biuro (blat roboczy, monitor
i potrzebne materiały chowamy w zabudowie).

– W niektórych miejscach na tradycyjne drzwi po prostu nie ma miejsca - po otwarciu wzajemnie się blokują i utrudniają przejście – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert ds. okuć budowlanych firmy Häfele. – Podstawową zaletą drzwi przesuwnych jest ich funkcjonalność – dodaje.

 Rozwiązania przesuwne można z powodzeniem stosować w zabudowie kuchennej - pozwalają na otwieranie drzwi szafek w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu unikniemy zajmowania miejsca wokół wyspy przez fronty uchylane po łuku. Łatwiej też będzie zamknąć bryłę kuchennej zabudowy i dopasować ją do charakteru reszty pomieszczenia.

Systemy przesuwne dobrze sprawdzają się również w łazienkach, zwłaszcza z ograniczonym metrażem. Zastosowanie tego typu drzwi prysznicowych pozwala zyskać trochę dodatkowej przestrzeni i ułatwia otwieranie prysznica.

Modnie i wygodnie
Systemy drzwi przesuwnych zapewniają wysoką estetykę. Ciekawym przykładem jest zastosowanie szkła w kuchni otwartej na salon.

– Szkło to popularny i coraz chętniej wykorzystywany materiał w wykańczaniu i aranżacji wnętrz. Dobrze współpracuje ze wszystkimi stylami, przy czym dodaje lekkości. Co ważne spełnia przy tym swoją funkcję, ale nie odgradza od siebie całkowicie poszczególnych pomieszczeń - zauważa Rafał Osiński.

Wykorzystanie szkła pozwala doświetlić mieszkanie, przy czym skutecznie wydzielone zostają poszczególne strefy – kuchni i salonu. To również bardzo wdzięcznym materiał - na taflach można wykonać dowolne wzory czy napisy – dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również budynkach biurowych. Szkło łatwo utrzymać w czystości, dlatego takie drzwi nie tracą swojego funkcjonalnego znaczenia.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA