REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Total look – białe wnętrza bez nudy

  • Autor: Urszula Tatur
  • 20 paź 2016 19:09
Total look – białe wnętrza bez nudy
Nowa Papiernia
Total look – białe wnętrza bez nudy
Total look – białe wnętrza bez nudy
Total look – białe wnętrza bez nudy

Cegła i beton bardzo dobrze czują się w towarzystwie bieli. Materiały przełamują swoją surowość, nadając wnętrzom unikatowego charakteru. Takie rozwiązanie przemawia do osób, które marzą o oryginalnych przestrzeniach.

REKLAMA

Miłośnicy stylu industrialnego wybierają mieszkania inspirowane loftami ze względu na ich niepowtarzalny charakter. Takie nieruchomości często powstają w dawnych fabrykach lub w ich sąsiedztwie. Ich największą zaletą są ceglane i betonowe ściany, które stwarzają nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni, na przykład z wykorzystaniem bieli.

Prostota bieli
- Cegła jest ozdobnym materiałem o charakterystycznej kolorystyce i fakturze, z dużą ilością podziałów fugami. Połączenie z bielą korzystnie uwidacznia jej zalety, przy czym oba materiały nie stanowią dla siebie konkurencji – mówi Małgorzata Chabzda, architekt Nowej Papierni, loftów które powstały w fabryce papieru z XIX wieku. – Z bielą dobrze współgra również beton. Takie połączenie optyczne powiększa wnętrza oraz dodaje im nowoczesności – dodaje.

Na nowoczesne wydanie stylu pofabrycznego postawił pan Grzegorz Pęchorzewski, mieszkaniec budynku New Line na osiedlu Nowa Papiernia we Wrocławiu. Pomogła mu w tym architekt Małgorzata Chabzda. Aranżacja udowadnia, że w pomieszczeniach inspirowanych loftami może zachwycać nie tylko cegła i beton, ale również prostota bieli. Wykorzystano ją na każdym kroku – znajduje się zarówno na suficie, ścianach, jak i meblach.

Oryginalność tkwi w szczegółach
Mieszkanie ma powierzchnię 49 mkw. Wnętrze kuchni zostało pomyślane jako funkcjonalna przestrzeń, którą utrzymano w stylu pozornego minimalizmu. Biel zostaje przełamana przez beton na ścianach, a klamrą spajającą aranżację są panele winylowe o fakturze drewna.
W kontynuacji kuchni umieszczono podwójne drzwi przesuwane - za jednym frontem kryje się wejście do sypialni, z kolei za drugim szafa. Dzięki rezygnacji z tradycyjnych drzwi udało się uniknąć załamania układu frontów. Poza tym pozostawienie białej ściany było konsekwentne z całym projektem.

Kuchnia otwiera się na salon z jadalnią. Wcześniej stała tu ściana. Właściciel zdecydował się ją usunąć, tak by optycznie powiększyć wnętrze. Ścianę zastąpiono białymi meblami, które wyraźnie wyznaczają strefy mieszkalne. Zabudowa zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania, a przy tym nie zakłóca estetyki całego mieszkania.

Salon został zaprojektowany jako przestrzeń do relaksu. Centralnym miejscem jest „ceglana” ściana. Ten industrialny efekt uzyskano za sprawą płytek wyciętych z prawdziwej cegły. Tuż pod ścianą stanęła duża miękka sofa. Wraz z turkusowymi dodatkami ożywa wnętrze i nadaje mu oryginalnego charakteru. Owalny stolik kawowy służy spotkaniom towarzyskim, z kolei znajdujący się obok stół z nowoczesnymi krzesłami sprzyja codziennym posiłkom.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA