REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szuflada otwarta na talerze

  • Autor: Urszula Tatur
  • 31 sty 2018 14:30
Szuflada otwarta na talerze
Hettich
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze
Szuflada otwarta na talerze

Talerze to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. O wątpliwościach nie może być mowy również podczas podejmowania decyzji, gdzie najlepiej je przechowywać.

REKLAMA

Jeżeli jeszcze trzymasz talerze w szafkach, najwyższa pora to zmienić. To rozwiązanie mało funkcjonalne, a dodatkowo obcią-żające kręgosłup - zarówno podczas schylania się po naczynia schowane w szafkach dolnej zabudowy, jak również podczas sięgania po nie do szafek wiszących, co często wiąże się z uciąż-liwym wspinaniem na palce. Dostawcy nowoczesnych systemów meblowych już dawno zaproponowali, aby talerze przechowywać w komfortowych szufladach z pełnym wysuwem, dzięki czemu schowanie czy wyciągnięcie na raz pakietu nawet kilkunastu ta-lerzy jest dużo wygodniejsze.
- Chcąc poprawić komfort użytkowania mebli i zatroszczyć się o własną wygodę oraz zdrowie warto przenieść talerze ze standar-dowej szafki do szuflady ArciTech czy InnoTech Atira, która po całkowitym wysunięciu zapewnia nieograniczony dostęp do jej zawartości - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - Dzięki możliwości pełnego wysuwu szuflad nie ma również obawy, że wyjmując talerze przypadkiem zahaczymy o górną szufladę uszkadzając krawędź jej frontu czy naczynia.

Specjalistki od ciężkich wyzwań
Szuflada to obecnie najwygodniejsze miejsce do przechowywa-nia talerzy, choć jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste. Te „stare” szuflady przede wszystkim nie poradziłyby sobie z tak znacznym obciążeniem, jakim jest zastawa stołowa. Odkąd jednak szuflady przejęły funkcję tradycyjnych szafek, stały się nie tylko bardziej pojemne. Dzięki prowadnicom o dużej no-śności doskonale radzą sobie z obciążeniem do aż 80 kg. Tak duży udźwig mają szuflady ArciTech zamontowane na prowadni-cach Actro. Z kolei w szufladach z systemu InnoTech Atira w duecie z prowadnicami Quadro bez obaw można ułożyć talerze i inne elementy zastawy stołowej o wadze do 50 kg.
- Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść przechowy-wania talerzy w szufladach jest ich wyjątkowo komfortowa praca - podpowiada Joanna Nowak. - Pomimo dużego obciążenia szu-flady będą się lekko otwierały, całkowicie wysuwały i delikatnie domykały. Dodatkowo w prowadnicach szuflad, w sposób całkowi-cie niewidoczny, nie wpływający na estetykę mebli, można zinte-grować system Push to open Silent pozwalający na rezygnację z uchwytów przy jednoczesnym zachowaniu cichego domykania. Nawet wypełnioną ciężkimi talerzami szufladę można wówczas otworzyć poprzez delikatne naciśnięcie na jej front.

W pionie czy w poziomie – zawsze w idealnym porządku
Dzięki systemowi wyhamowującemu szufladę podczas jej domy-kania nie następuje gwałtowne uderzenie frontu o korpus szafki, powodujące przesuwanie się zawartości szuflady i uderzanie ta-lerzy o siebie. Aby dodatkowo zabezpieczyć się przed takimi nie-chcianymi „wypadkami”, szufladę warto wyposażyć w specjalne organizery, które ustabilizują naczynia i skutecznie zapanują nad porządkiem.
- Idealnym rozwiązaniem są systemy organizacji wewnętrznej umożliwiające poukładanie talerzy w pionie, co optymalizuje wy-korzystanie dostępnej przestrzeni i pozwala w przejrzysty sposób pogrupować naczynia według ich wielkości lub przeznaczenia - przypomina Joanna Nowak. - Wygodne systemy przegródek wy-konanych z drewna czy specjalnych, wytrzymałych tworzyw nie poddadzą się pod naporem ciężaru stosu talerzy nawet przy gwał-townym otwarciu szuflady.
Niezawodnym sposobem przechowywania talerzy jest szuflada z podwyższonym bokiem, który dodatkowo zabezpiecza wysoki pakiet talerzy. Zamiast relingu z TopSide można zdecydować się na bardziej designerskie rozwiązanie w postaci podwyższeń bo-ków szuflady wykonanych z materiałów komponujących się z de-korem frontów lub wykonanych ze szkła.
Tak podwyższone szuflady można wyposażyć w specjalne wkła-dy, np. z linii OrgaStore 820. Do poprzecznego profilu montowane są specjalne poprzeczki dzielące przestrzeń szuflady i pomagają-ce utrzymać talerze w pozycji pionowej

Wygoda przede wszystkim
Gdzie w zabudowie meblowej najlepiej zaplanować szufladę na talerze? Dobrym rozwiązaniem wydaje się umiejscowienie jej bli-sko zmywarki. Po wyjęciu czystych talerzy, po prostu układa się je w najbliższej szufladzie, bez konieczności dalszego przenosze-nia i gotowe! Innym ergonomicznym rozwiązaniem jest szuflada na wyspie kuchennej - skąd już tylko krok do wygodnego nakrycia stołu stojącego w salonie czy jadalni.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA