REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szlachetny urok drewna

  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 paź 2017 21:23
Szlachetny urok drewna
Fot. Vox
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna
Szlachetny urok drewna

Drewniana podłoga to marzenie wielu urządzających i remontujących wnętrza. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, szlachetnością i naturalnością. Jednak wraz z marzeniami pojawiają się obawy o jej praktyczność i wytrzymałość. Dąb Kategatt od marki VOX udowadnia, że naturalne drewno i funkcjonalność mogą iść w parze.

REKLAMA

Podłoga to jeden z tych elementów wnętrza, który determinuje jego styl i charakter, a w dodatku pozostaje w nim na długie lata. Naturalne drewno zdecydowanie nadaje pomieszczeniom przytulności, klasy i niepowtarzalnego charakteru. Bo słój drewna jest jak ludzkie linie papilarne – unikalny i wyjątkowy. Ale oprócz licznych walorów estetycznych, drewniana podłoga może budzić szereg wątpliwości i obaw, dotyczących jej pielęgnacji, konserwacji, odporności i trwałości. Lita deska dębowa Kategatt z kolekcji Skandinavien od marki VOX to doskonały mariaż estetyki i funkcjonalności. Dzięki niej nie musimy bać się drewna. Jego szlachetny urok może zagościć w naszych wnętrzach i służyć nam przez lata – nie tracąc, lecz z biegiem czasu nawet zyskując na swojej urodzie.

Kategatt – rzemieślnicza precyzja
Wytrzymałość i jakość podłogi Kategatt tkwi w jej materiale oraz procesie produkcji. Ta lita deska dębowa o jednolamelowej konstrukcji swój finalny wygląd zyskuje dzięki pracy wykwalifikowanych stolarzy. Najpierw jest ona szlifowana, a następnie olejowana – co podkreśla właściwości drewna: jego rysunek, usłojenie, barwę i przede wszystkim zabezpiecza przed codziennym użytkowaniem. Grubość deski Kategatt wynosi 16 mm, z czego aż 7 mm stanowi wierzchnia warstwa użytkowa. Oznacza to, że w przypadku powierzchniowych zarysowań lub uszkodzeń podłoga Kategatt może być kilkukrotnie odnawiana – cyklinowana i olejowana.

Skandinavien – w zgodzie z naturą
Dąb Kategatt to jedna z linii podłóg Skandinavien, które zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym oddają klimat Północy. Zgodnie ze skandynawską stylistyką tworzą przytulną atmosferą we wnętrzu, charakteryzują się prostym, ale funkcjonalnym designem i przede wszystkim pozostają w zgodzie z naturą. Podłoga Kategatt w 100% została wykonana z naturalnych materiałów, dzięki czemu jest przyjazna nie tylko użytkownikom, ale również środowisku. „Podłoga drewniana Kategatt we wnętrzu tworzy naturalny regulator poziomu wilgotności, nie przyciąga kurzu i jest idealna dla alergików. Jest to również produkt, który stanowi bardzo dobry izolator ciepła. Ponadto wybierając podłogę drewnianą, dokonujemy proekologicznego wyboru – to materiał w pełni podatny recyklingowi” – stwierdza Piotr Szczęśniak, ekspert marki VOX w zakresie drzwi i podłóg.

Lita deska dębowa Kategatt od marki VOX dostępna jest w wymiarach: od 35 do 120 centymetrów długości oraz 12 centymetrów szerokości. Ale dąb Kategatt to nie jedyna odsłona kolekcji Skandinavien. Liczy ona łącznie 6 wzorów, wśród których znajdują się zarówno deski lite, jak i podłogi trójwarstwowe. Cała oferta podłóg drewnianych salonów VOX to ponad 100 wzorów z różnych gatunków drewna, o zróżnicowanej konstrukcji i sposobie wykończenia powierzchni.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA