REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szczęśliwy i przytulny dom według filozofii hygge z podłogami

  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 lis 2016 19:40
Szczęśliwy i przytulny dom według filozofii hygge z podłogami
Fot. DLH
Szczęśliwy i przytulny dom według filozofii hygge z podłogami
Szczęśliwy i przytulny dom według filozofii hygge z podłogami
Szczęśliwy i przytulny dom według filozofii hygge z podłogami

W ostatnich miesiącach bardzo popularnym słowem w Polsce stało się hygge. Ten wywodzący się z języka duńskiego termin oznacza filozofię życia, opartą na sztuce znajdowania szczęścia i zadowolenia w prostych, codziennych rzeczach. Koncepcja hygge została przeniesiona również do wnętrz domów, przez co na stałe zagościła w słowniku architektów i dekoratorów. Bazą do tego typu aranżacji może być drewniana podłoga z kolekcji AVANGARD firmy DLH.

REKLAMA

Według filozofii Hygge aby nadać wnętrzu przytulny charakter, należy kierować się tym, aby domowa przestrzeń zapewniała komfort psychiczny i fizyczny. Założeniem, którym kierują się Skandynawowie przy urządzaniu wnętrza jest połączenie funkcjonalności z prostym i przyjaznym designem. Jasne podłogi dębowe z kolekcji AVANGARD firmy DLH doskonale komponują się z białymi ścianami charakterystycznymi dla stylu duńskiego oraz oryginalnymi dodatkami i sprawiają, że wnętrze wydaje się być większe i bardziej interesujące. Natomiast ciemniejsze odcienie z tej linii nadadzą wnętrzom hygge nieco bardziej energetycznego charakteru.

Awangarda po duńsku
Można powiedzieć, że styl hygge jest cieplejszą odmianą klasycznego stylu skandynawskiego. Tradycyjna biel przełamywana jest za pomocą takich kolorów jak beże, brązy czy delikatne oranże, na ścianach pojawiają się kolorowe obrazy, a na obszernych, miękkich kanapach – wzorzyste koce. Nieodzownym elementem przytulnych wnętrz w stylu hygge są oczywiście świece, zapewniające dodatkowe światło i naturalne ciepło. Duńczycy wykorzystują przy urządzaniu wnętrz głównie naturalne materiały. Co więcej, w tego typu aranżacjach znajdziemy mnóstwo ekologicznych surowców, takich jak wełna i wiklina oraz oczywiście drewniane podłogi. Podłogi z kolekcji AVANGARD idealnie komponują się z duńską stylistyką oraz doskonale wpisują się w filozofię hygge sprawiając, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przyjazne dla oka. Podłogi z serii AVANGARD powstały zgodnie z prawami racjonalnego zarządzania gospodarką leśną, dzięki czemu są nie tylko efektownym, ale i proekologicznym elementem wyposażenia, wpisującym się w skandynawską dbałość o zasoby naturalne.

Nowoczesne drewno
Podłogi z kolekcji AVANGARD firmy DLH cechuje doskonała wytrzymałość. Są one zbudowane z małych lamelek o wymiarach 14/15 x 15/25 x 200-300 mm z drewna litego, dzięki czemu posadzka jest stabilna i nie ulega po latach wypaczeniu. Deski są połączone ze sobą stykowo, a dzięki wykorzystaniu najtwardszych gatunków drewna, produkt posiada wysoką odporność na ścieranie. Podłogi AVANGARD są rekomendowane do miejsc o dużym natężeniu ruchu, w związku z tym dobrze sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, hotele i biura. W ofercie firmy DLH podłogi AVANGARD są dostępne w wersji surowej z możliwością dalszego wykończenia według własnego gustu. Producent proponuje wykończenie podłogi za pomocą lakieru lub oleju zaraz po jej zamontowaniu. W skład kolekcji AVANGARD wchodzi nie tylko dąb, ale i 5 innych gatunków drewna: kempas, ipe, merbau, teak i palisander. Każde z nich nada wnętrzu hygge nietuzinkowego charakteru. Jasne podłogi będą dopełnieniem klasycznej duńskiej aranżacji, natomiast ciemniejsze odmiany – palisander czy ipe staną się mocnym, energetycznym akcentem, przełamującym stonowane skandynawskie barwy. Natomiast kempas i teak o miodowo-rudych odcieniach sprawią, że wnętrze nabierze przyjemnego ciepła i przytulności, które pożądane są przecież na każdej szerokości geograficznej.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA