REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim

  • Autor: Urszula Tatur
  • 23 sie 2016 11:00
Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim
Fot. Technistone.
Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim
Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim
Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim

Aranżacje rodem z Północnej Europy na dobre zagościły w naszych wnętrzach. Przeważa w nich jasna kolorystyka oraz naturalne materiały wykończeniowe. Swoistym uzupełnieniem aranżacji tego typu jeszcze do niedawna były kolorowe dodatki.

REKLAMA

Jednak w tym roku w propozycjach architektów króluje styl skandynawski w minimalistycznym wydaniu – eleganckim i pozbawionym nadmiaru dekoracji. Szlachetnym uzupełnieniem takich wnętrz będą blaty Technistone z linii Noble Collection.

Jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto i funkcjonalne to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego, nawiązującego do aranżacji domów najchłodniejszej części Europy. W mieszkaniach zaprojektowanych w owej stylistyce dominuje biel oraz drewno. Do niedawna minimalistyczny szyk przełamywany był wielobarwnymi dodatkami w postaci wyeksponowanych na półkach kolorowych naczyń, wzorzystych dekoracji czy jaskrawych bibelotów. Obecnie jednak skandynawskie aranżacje pojawiają się głównie w minimalistycznej odsłonie, przez co są nie tylko ponadczasowe, ale także pełne subtelnej elegancji, wzbogaconej o nastrojowe ciepło drewna.

Weź to na chłodno!
W 2016 roku styl skandynawski zyskał nowe oblicze – nabrał minimalistycznego charakteru, tworząc niezwykle wyrafinowaną przestrzeń, pozbawioną nadmiaru wielobarwnych dodatków. Taka stylistyka urzeka niewymuszoną elegancją, atrakcyjnie prezentując się szczególnie w kuchniach, którym przyświeca idea nowoczesnego, jednak naturalnego szyku. Aby w efektowny sposób zestawić skandynawską naturalność i minimalistyczne wyrafinowanie, można połączyć ze sobą faktury drewna i marmuru – pozornie różne, posiadające jednak podobne, szlachetne oblicze. Idealnie w tej roli sprawdzą się powierzchnie konglomeratowe z serii Noble Collection Technistone nawiązujące do tradycyjnych kamieni. Znakomity rysunek powierzchni Technistone, inspirowany najznamienitszymi marmurami wniesie do wnętrza elegancję i prestiż, natomiast łagodna faktura drewna ociepli przestrzeń i nada jej przyjaznego uroku. Jeśli chcemy utrzymać aranżację w nieskazitelnej bieli, możemy wybrać powierzchnię Noble Carrara inspirowaną marmurem karraryjskim lub jeszcze jaśniejszy blat Noble Supreme White z jedynie zaznaczonymi drobnymi użyłkowaniami. Przełamaniem monochromatycznej aranżacji mogą być natomiast powierzchnie takie jak Noble Olympos Mist o złamanej, srebrzystoszarej barwie lub Noble Calista w cieplejszej, kremowo-beżowej tonacji, doskonale komponującej się z naturalnym drewnem.

Harmonia form
Styl skandynawski, nawet w swojej minimalistycznej wersji, powinien być harmonijny, zarówno w zakresie faktur, materiałów, jak i form mebli. Wybierając elementy zabudowy warto więc przyjrzeć się ich liniom – czy są prostopadłe? Równoległe? A może kierują się pod skosem? Wertykalno-horyzontalną geometrię wnętrza wyznaczaną przez kontury jasnych elementów zabudowy, takich jak fronty szafek czy blat można zdynamizować za pomocą diagonalnych linii elementów drewnianych. Mogą to być kuchenne stojaki na wino czy urzekające prostotą drewniane podpory pod blat roboczy. Pamiętać jednak należy, że minimalistyczna biel jest kolorem bardzo wymagającym, dlatego materiały użyte do stworzenia takiej aranżacji muszą być wielofunkcyjne, a także spełniać najwyższe standardy jakości. Płyty firmy Technistone doskonale sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach nie tyko jako powierzchnie robocze, ale także okładziny ścienne w formie popularnych „fartuchów kuchennych”. Wytwarzane w 95% z naturalnych materiałów, m.in. z najczystszych piasków kwarcowych, sprowadzanych m.in. z Turcji, Indii czy Brazylii oraz najlepszych granitów, połączonych wysokojakościowymi komponentami, jak żywice poliestrowe oraz pigmenty, spełniają najwyższe standardy estetyczne i użytkowe. Dzięki niskiej porowatości nie wchłaniają wody oraz nieprzyjemnych zapachów, ponadto wyróżniają się podwyższoną odpornością na zarysowania i uszkodzenia, dzięki czemu przez wiele lat zachowają swój naturalny wygląd, co potwierdzane jest 10-letnią gwarancją. Wielość wybarwień oraz doskonałe parametry użytkowe sprawiają, że blaty Technistone są idealne do solidnych, jednak zachwycających dyskretnym urokiem minimalistycznych kuchni skandynawskich.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA