REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sposób na garnki

  • Autor: Urszula Tatur
  • 23 lut 2017 10:32
Sposób na garnki
Peka
Sposób na garnki
Sposób na garnki

Każda, nawet najmniejsza kuchnia musi być wyposażona w komplet garnków, patelni i rondli do przygotowywania ciepłych potraw. Ze względu na kształt i gabaryty ich przechowywanie zawsze jest problematyczne i wymaga dużo miejsca. Niezwykle pomocne w tej kwestii są specjalne systemy, oferowane przez firmę Peka, dzięki którym naczynia te będą zawsze pod ręką.

REKLAMA

Garnki, patelnie czy rondle zwykle przechowuje się wkładając jeden w drugi lub stawiając je obok siebie, tak aby zajmowały jak najmniej przestrzeni. W efekcie tworzą one stosy, z których trudno wyjąć to, co jest akurat potrzebne. Żeby dostać się do średniej wielkości garnka, trzeba najpierw zdemontować piramidkę wyciągając inne garnki, co bywa dość uciążliwe. Dlatego warto dla naczyń zaplanować funkcjonalne miejsce, najlepiej w szafkach narożnych, wykorzystując do tego nowoczesne systemy. Pozwolą one optymalnie zagospodarować trudno dostępne obszary kuchni, dając przy tym możliwość szybkiego i wygodnego dostępu do całej zawartości szafek.

Praktycznym rozwiązaniem są systemy Le Mans z wysuwanymi półkami. Kształtem przypomina słynny tor wyścigowy i jest dostosowany w największym stopniu do przechowywania garnków, misek i sprzętu o okrągłych i owalnych kształtach. Każda z półek może być wysunięta na zewnątrz osobno. Wystarczy jeden ruch ręki i wszystkie ustawione na półkach garnki czy patelnie lekko „wyjeżdżają” z szafki. Dzięki temu łatwo korzystać z naczyń, ale też w tak zorganizowanej szafce zmieści ich znacznie więcej.

Kolejnym dobrym pomysłem na zagospodarowanie narożnika jest system Magic-Corner Comfort. Jest on tak skonstruowany, że po otwarciu drzwiczek wyciągamy przednie kosze z garnkami i odchylamy je w bok, a wówczas tylne kosze automatycznie przesuwają się na ich miejsce i możemy je również wysunąć na zewnątrz. Sprawdza się jako rozwiązanie pozwalające na przechowywanie garnków, ale także jest idealny, aby pomieścić sprzęt AGD w kartonowych opakowaniach i przedmiotów o bardziej kanciastych kształtach.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • O! Jest kawałek mojej pięknej białej kuchni Jolanta z Atlas :) :) :) :)
    www.atlas-kuchnie.com.pl/jolanta-ii/

    • Kinga_533, 2017-03-09 09:15:06

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA