REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sklejka w urządzaniu wnętrz

  • Autor: Urszula Tatur
  • 17 cze 2016 08:25
Sklejka w urządzaniu wnętrz
Fot. Pinterest.
Sklejka w urządzaniu wnętrz
Sklejka w urządzaniu wnętrz
Sklejka w urządzaniu wnętrz
Sklejka w urządzaniu wnętrz
Sklejka w urządzaniu wnętrz

Materiał, który już kiedyś był popularny wraca do polskich kuchni w zupełnie nowej odsłonie – sklejka stanowi stylowe połączenie z marmurem, miedzią, a nawet betonem. Pomalowana na najmodniejsze odcienie szarości odświeży kuchnię.

REKLAMA

Nowa odsłona sklejki
Kilka lat temu w tendencjach panujących w urządzaniu wnętrz, przeważały różne kolory i niespójność w stylistyce. Teraz dąży się do minimalizmu i poczucia ładu. Kolory powoli wypierane są przez coraz popularniejsze biele i szarości, które stanowią esencję popularnego minimalizmu, gwarantującego porządek Jednak teraz, sklejka przeżywa swój renesans oraz wraca w zupełnie nowej, odświeżonej formie i stanowi idealne uzupełnienie minimalizmu

Powrót do przeszłości
Wbrew powszechnej opinii sklejka nie jest tania, wręcz przeciwnie jest szlachetnym materiałem powstającym z połączenia kilkunastu gatunków drewna, jedynie czasami odpadków. Ten surowiec coraz częściej pojawia się w aranżacjach polskich kuchni, pomimo tego, że wielu osobom kojarzy się z latami 70. i 80. oraz tworzywem niskiej jakości. Jest to tworzywo naturalne, proste w obróbce, o charakterystycznych krawędziach nie wymagających oklejania. Pozwala wydobyć oryginalne detale i stworzyć nietypowe formy. To materiał dla osób ceniących prostotę, ale chcących się wyróżnić.

Sklejka w nowej odsłonie
Jak mówią architekci z oshi pracowni projektowej jednym z najważniejszych trendów są sklejki barwione, pozwalające wprowadzić naturalny kolor w kuchni, przy zachowaniu naturalnej drewnianej faktury usłojenia. Można ją pomalować na najmodniejsze teraz kolory – szarości, beże i antracyty. Co więcej, coraz więcej realizacji pokazuje że można jej użyć we wnętrzach o różnym charakterze i łączyć z wieloma materiałami: metalem, betonem, a nawet szlachetnym marmurem.

Pasuje do wszystkiego
Sklejka będzie się idealnie komponowała ze sprzętem do zabudowy, który gwarantuje nie tylko dowolność kompozycji i zajmuje mniej miejsca, ale jest także łatwiejszy w utrzymaniu i w zachowaniu czystości w domu. W linii urządzeń do zabudowy Whirlpool ABSOLUTE dostępne są piekarnik i kuchenka mikrofalowa w kolorze szampańskim, które idealnie skomponują się z delikatnym kolorem sklejki.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA