×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przez szybę do wnętrza

Przez szybę do wnętrza

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 24 lis 2016 08:59

Classen prezentuje różne rodzaje przeszkleń w drzwiach.

„Szklana pogoda, szyby niebieskie od telewizorów!” – ten popularny utwór Małgorzaty Ostrowskiej i zespołu Lombard dodaje energii nawet w jesienne, deszczowe dni. O tej porze roku z pewnością częściej zerkamy na aurę za oknem, niż na przeszklenia w skrzydłach drzwiowych. Choć te ostatnie mogą prezentować się ciekawie, zwłaszcza w sztucznym świetle. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg i mebli kuchennych, pokazuje, że szkło ma niejedno oblicze.

– Mimo rosnącej popularności drzwi pełnych, skrzydła z przeszkleniami nie tracą na atrakcyjności. Są chętnie wybierane do salonów, sypialni, a nawet łazienek. Wiąże się to m.in. z modą na „otwieranie” przestrzeni. Dzięki transparentnym lub półprzejrzystym szybom do wnętrza wnika naturalne światło, które rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenia. To sprawia, że domownicy zyskują energię, a ich samopoczucie polepsza się. To istotne, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie zachwyca – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Przeszklenia dostępne w ofercie Classen występują w wielu wariantach. W zależności od kolekcji oraz modelu drzwi, różni się ich liczba, kształt (np. prostokątny, kwadratowy), wielkość i rozmieszczenie na powierzchni skrzydeł. Co więcej, odróżnia je od siebie stopnień przejrzystości, kolor, tekstura, wzory dekoracyjne i rodzaj wykończenia (np. matowe, połyskujące). Odmienny jest także sposób produkcji, jak i użyte komponenty. Klienci mogą wybierać spośród następujących rodzajów szkieł:

• szkło transparentne – o najwyższym stopniu przejrzystości. Może być w całości przezroczyste lub zdobione subtelnymi wzorami dekoracyjnymi w postaci kwadratów czy poziomych linii. Dostępne jest także w wariancie z nadrukowaną grafitową aplikacją, która okala szybę. Szkło to pojawia się m.in. w drzwiach z kolekcji Andromeda;

• szkło mleczne – wyróżnia je matowa powierzchnia oraz średnia przejrzystość, które pozwalają na zachowanie kameralnej atmosfery we wnętrzu. Swoim wyglądem może przywodzić na myśl mgłę za oknem. Obok popularnego, białego koloru, występuje także w stonowanych odcieniach grafitu i brązu. Szyby mleczne są w większości kolekcji hartowane, co zapewnia bezpieczne użytkowanie. Przeszklenia tego typu ozdabiają np. niektóre modele skrzydeł Kofano i Cassano;

• szkło satynowe – posiada matową, jednolitą powierzchnię o szarawym odcieniu. Dzięki niemu do pomieszczeń mogą delikatnie przenikać smugi światła. Występuje w kilku wersjach: bez aplikacji, z geometrycznymi wzorami (linie, kwadraty), w barwie grafitu lub bardzo modnym kolorze taupe (szarobrązowy). Przeszklenia z niego wykonane są dostępne m.in. w drzwiach Palma i Magnetic;

• szkło z teksturą – jego znakiem rozpoznawczym jest wyraźnie wyczuwalna struktura powierzchni, która powoduje jednocześnie, że obraz za szybą staje się nieco zniekształcony i zamazany. Wśród dostępnych szkieł z ciekawymi fakturami pojawiają się: szkło ornament (prezentuje się tak, jakby gęsto osadziły się na nim krople deszczu), szkło przezroczysta kora (przypomina wodę spływającą strużkami po gładkiej powierzchni) oraz szkło estriado (jego struktura wygląda jak papier złożony w harmonijkę). Przeszklenia z teksturą stanowią element dekoracyjny skrzydeł z kolekcji Ksantos, Classic oraz Tetyda;

• szkło lakierowane Colorimo – doskonale gładka powierzchnia w połączeniu z lakierem w kolorze głębokiego grafitu zapewniają wyjątkowy efekt estetyczny. Nieprzezroczyste szkło idealnie odbija światło naturalne i sztuczne, prezentując się bardzo elegancko i nowocześnie. Wykonane z niego przeszklenia znajdują się w skrzydłach z linii Asteria NL, które fantastycznie podkreślają charakter industrialnych i modernistycznych wnętrz.

Przeszklenia powodują, że konstrukcja drzwi sprawia wrażenie lżejszej. Nie oznacza to jednak, że jest mniej stabilna. Szkło hartowane jest wytrzymałe, prawie niemożliwe do rozbicia. Bez obaw można je stosować w pokojach dziecięcych.

– O optymistach mówi się, że patrzą na świat przez różowe okulary. To pozwala im widzieć go inaczej niż pesymistom czy realistom. Wnętrza także mogą prezentować się odmiennie, jeśli spojrzeć na nie przez pryzmat przeszkleń w drzwiach. Niektóre z nich mają kameralny czy nawet intymny charakter, któremu sprzyjają szkła o niewielkim stopniu przezroczystości. Inne z kolei są otwarte, dostępne dla domowników, jak i gości, co uzasadnia zastosowanie w nich np. szyb transparentnych. Poszukującym rozwiązań, które dodadzą przestrzeni kolorytu, proponujemy skrzydła z aplikacjami wykonanymi ze szkła lakierowanego – dodaje Michał Białas.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także