REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwórz front bez uchwytu

  • Autor: Urszula Tatur
  • 13 sty 2018 20:34
Otwórz front bez uchwytu
Hettich
Otwórz front bez uchwytu
Otwórz front bez uchwytu
Otwórz front bez uchwytu
Otwórz front bez uchwytu
Otwórz front bez uchwytu

Aby otworzyć mebel bez uchwytu można nacisnąć lub prze-sunąć jego front - każdy sposób jest równie komfortowy, gdy wspiera go inteligentna technika.

REKLAMA

Sposób otwierania mebli przeszedł znaczną metamorfozę wymuszoną obowiązującymi trendami stylistycznymi oraz wygodą i bezpieczeństwem użytkowania mebli. Kiedyś otwieranie frontów szafek czy szuflad było możliwe głównie dzięki zamocowanym na nich uchwytom i gałkom. Nowoczesna technika meblowa sprawiła, iż proces otwierania mebli może się odbywać również poprzez naciśnięcie frontu dłonią czy jego delikatne przesunięcie, a to otworzyło drogę do śmiałych, nowoczesnych projektów minimalistycznej zabudowy meblowej.

Naciśnij i otwórz
- Rezygnacja z uchwytów na rzecz lansowanych przez designerów modnych, gładkich frontów stała się możliwa między innymi dzięki takim rozwiązaniom jak Push to open. Wystarczy delikatnie przy-cisnąć front dłonią, by otworzyć szufladę w komodzie, szafkę w łazience. Taki system można stosować w każdego typu meblach - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich, choć przyznaje że największą popularność zdobył w kuchni:
- Push to open zainicjujemy nawet biodrem czy kolanem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem przy ubrudzonych czy zajętych dłoniach - dodaje.
Nawet w przypadku mocno obciążonej szuflady, w której przechowujemy produkty spożywcze czy ciężkie talerze i zastawę stołową, system działa bardzo sprawnie - delikatne naciśnięcie frontu wprawi w ruch prowadnicę, która jednostajnym ruchem wysunie szufladę.
- Push to open powstał, bo architekci chcieli pozbyć się zbędnego widoku uchwytów, ale producent systemu otwierania przez naci-śnięcie frontu musiał zadbać też o to, by ta technika działa w ukryciu, by nie było jej widać i to nam się w firmie Hettich udało – mówi Joanna Nowak.
Dla jeszcze większej wygody użytkowników modnych, nowoczesnych mebli, firma Hettich wprowadziła system Push to open Si-lent, w którym zintegrowano otwieranie poprzez naciśnięcie z komfortem miękkiego domykania. Pozwala on otwierać szuflady każdego formatu poprzez delikatne naciśnięcie na front nie tylko po środku, ale nawet blisko jego krawędzi, gdyż opcjonalny, specjalny system synchronizuje mechaniczne otwieranie i wyzwala delikatny ruch prowadnicy. Push to open Silent delikatnie i bezpiecznie domknie szufladę, uniemożliwiając odbicie i uderzenie frontem osoby, która stoi przed meblem.

Przesuń i otwórz
Alternatywą dla tradycyjnej formy rozwierania frontów jest ich przesuwanie. To bardzo wygodne rozwiązanie praktykowane w przypadku drzwi garderób i dużych szaf, sprawdzi się teraz również w małych frontach, dzięki systemowi do drzwi przesuwnych SlideLine M.
- Drzwi, czy to w wersji wpuszczanej czy nakładanej, zamocowane na okuciu SlideLine M przesuwają się niezwykle lekko, a zintegrowany w systemie jezdnym system cichego domykania zapobiega uciążliwemu hałasowi trzaskania frontu o korpus szafki i dodatkowo chroni palce przed przytrzaśnięciem - podpowiada Joan-na Nowak.

Pchnij i otwórz
Rezygnacja z uchwytów nie zawsze wiąże się wyłącznie z estety-ką pomieszczenia. Często to również względy praktyczne czy nawet bezpieczeństwo domowników, zwłaszcza tych najmłodszych, powodują, że rezygnujemy z wystających elementów me-bla na rzecz gładkich powierzchni frontów. Nawet w przypadku miejsc, gdzie nie sprawdzą się standardowe systemy do drzwi przesuwnych czy fronty rozwierane, można zastosować bardzo wygodne rozwiązanie w postaci okucia WingLine L do drzwi składanych. W opcji Push to move pozwala ono na całkowitą rezygnację z uchwytów, co gwarantuje niezwykły efekt dużych i gładkich frontów. Dodatkowo, decydując się na system WingLine L można zagospodarować miejsce pod schodami czy skosami lub nietypowe wnęki.
- WingLine L to pierwszy system do drzwi składanych, które można wyposażyć w system otwierania Push to move. Pozwala on projektować drzwi składane bez uchwytów, ponieważ aby je otworzyć, wystarczy nacisnąć na front mebla - wyjaśnia Joanna Nowak.
Inteligentne systemy mechanicznego otwierania mebli bez uchwytów są równie komfortowe, jak te wspomagane elektrycznie - również dostępne w ofercie firmy Hettich - dając użytkownikom różnych typów mebli możliwość wyboru optymalnej metody.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA