REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarta kuchnia z kominkiem - propozycje architekta

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 25 maj 2016 11:30
Otwarta kuchnia z kominkiem - propozycje architekta
Gdy w kuchni spędza się więcej czasu niż w salonie, warto wziąć pod uwagę umieszczenie w niej kominka. (na zdjęciu: kolekcja „Profil White/KN” firmy HTH; fronty z z MDF-u z pionowymi żłobieniami, dzięki którym wnętrze jest ciepłe w odbiorze. Fot. HTH.
Otwarta kuchnia z kominkiem - propozycje architekta
Otwarta kuchnia z kominkiem - propozycje architekta

Zawsze wprowadza przytulny klimat i rodzinną atmosferę. Kominek na granicy kuchni i salonu to świetny pomysł na oryginalną aranżację wnętrza. Obserwowanie ognia urozmaica także czas przygotowywania posiłków i tworzy nastrojową oprawę spotkań przy stole.

REKLAMA

Umieszczając kominek między kuchnią a salonem należy zwrócić uwagę na bezpieczną komunikację między tymi strefami. Wejście do kuchni trzeba pozostawić wystarczająco szerokie, tak by nie było konieczności zbytniego zbliżania się do ognia. Najrzadziej stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie kominka bezpośrednio w kuchni. To rozwiązanie polecane w domach, w których spędza się więcej czasu w tym pomieszczeniu niż w salonie. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybranie modelu z dodatkowymi funkcjami, np. płytą do podgrzewania dań, wody w czajniku czy wolnego gotowania (np. bigosu).

W zależności od lokalizacji kominka mamy do wyboru ogrom różnych form, zabudów oraz wkładów. Od prostych, przez narożne, po dwustronne, a nawet wielostronne i owalne. Wszystko zależy od stylu i klimatu wnętrza i miejsca, w którym ma być kominek. Usytuowanie go w centrum strefy dziennej dodatkowo uporządkuje układ pomieszczeń, wyznaczając poszczególne strefy, np. kuchni, jadalni i salonu.

Tekst: Małgorzata Brewczyńska
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA