REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna kuchnia: polimerowe szkło, bezpieczne i trwałe przez lata

  • Autor: Urszula Tatur
  • 16 marz 2017 21:02
Nowoczesna kuchnia: polimerowe szkło, bezpieczne i trwałe przez lata
Rehau
Nowoczesna kuchnia: polimerowe szkło, bezpieczne i trwałe przez lata
Nowoczesna kuchnia: polimerowe szkło, bezpieczne i trwałe przez lata

Sterylnie czysty, wytrzymały na nacisk i uderzenia materiał, odporny na zarysowania, który także nie traci barwy pod wpływem słońca - oto RAUVISIO. To produkt imitujący szkło, lecz będący od niego mocniejszy i bardziej wielofunkcyjny, to sprytna broń projektantów wnętrz.

REKLAMA

Zajrzyjmy do kuchni, gdzie możemy ulokować RAUVISIO crystal, laminat szklany, nie na darmo nazywany jest sprytnym szkłem. To eleganckie rozwiązanie, nadające każdej kuchni nowego błysku, pozwala na zastąpienie tradycyjnego szkła na frontach mebli kuchennych lub w wariancie RAUVISIO crystal slim, może posłużyć jako wykończenie wnęk lub ścian. A zastępuje zwykłe szkło, bo jak na polimer przystało jest pozbawiony jego wad, za to eksponuje zalety.
- Szkło polimerowe RAUVISIO crystal już na pierwszy rzut oka zapewnia błyszczący efekt głębi – mówi specjalista z firmy REHAU. – Śnieżna biel paneli pasuje do kolorów frontów meblowych, a nawet je podkreśla.
I nie musimy bać się, że takie ładne szkło musimy trzymać pod kloszem – bo ma wysoką odporność na zarysowania, co sprawi, że za rok, dwa, czy za pięć, będzie wyglądało jak nowe. Przypadkowe stuknięcia w czasie eksploatacji też nie zaszkodzą panelom, które są dziesięciokrotnie bardziej odporne na uderzenia niż zwykłe szkło, a do tego wytrzymują dużo większe obciążenia. Ponadto nie straci barwy po upływie lat, nawet gdy będzie narażony na promieniowanie ultrafioletowe. I jeśli kiedyś będziemy chcieli wzbogacić wystrój kuchni o nowe elementy, nie będziemy musieli martwić się dobieraniem odcienia – ten będzie zawsze taki sam. Tym bardziej, że brud RAUVISIO też nie zagrozi: tu nie ma spoin, gdzie zaczepiłyby się bakterie, które frontom ze zwykłego szkła i ich spoinom nie odpuszczą… Fronty RAUVISIO crystal mogą być łatwo czyszczone przy pomocy wody i ściereczki z mikrowłókna i nie pozostają na nich ślady odcisków palców, czego przecież trudno uniknąć w kuchni.
Przy okazji – można jednak nieco te panele „pobrudzić” i to celowo. W wersji magnetycznej RAUVISIO crystal można bowiem po nich pisać pisakami do tablic, co eliminuje obecność szpecących pomieszczenie kartek – naklejek z ważnymi kwestiami do zapamiętania, numerami telefonów i innymi „przypominaczami”. A gdy już nie będziemy potrzebowali notatki, jej zmazanie jest śmiesznie łatwe i nie pozostawia śladów.
- Ważną zaletą RAUVISIO crystal jest jego fizyczna wytrzymałość – zapewnia kolejny ze specjalistów z firmy REHAU.. – Nie można nigdy zagwarantować, że coś silnie nie uderzy wprost w krawędź, ale nawet wówczas nie grożą nam odłamki, ani ryzyko zranienia. Tak samo forma szkła polimerowego jest tak trwała, że fronty kuchenne przez lata użytkowania nie odkształcają się.
Polimerowe panele szklane RAUVISIO występują także we wspomnianym wariancie ultracienkim, czyli crystal slim. Służą wówczas do wykańczania wnęk, wypełniania frontów meblowych, czy do pokrycia ścian. I tak samo są odporne na promienie słońca, jak na zadrapania, czy odkształcenia.
- Odpowiednio dopasowany materiał przeciwprężny w panelach polimerowych robi swoje – mówi pracownik REHAU. – Dlatego nie musimy obawiać się, że po kilku latach spędzonych w środowisku, gdzie para, wilgotność i wyższa temperatura są codziennością, blaty, czy ścianki będą się wyginały. Panele RAUVISIO są także pod tym względem klasą samą w sobie!
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA