REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Natura jest trendy!

  • Autor: Urszula Tatur
  • 27 paź 2016 19:02
Natura jest trendy!
Dutchhouse
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!
Natura jest trendy!

Do wnętrz wkracza przyroda z całą swą bujną i bezpretensjonalną urodą.

REKLAMA

WZORY. Skoro króluje przyroda, to i ornamenty muszą się z niej wywodzić - na czasie są więc wzory roślinne, najczęściej dwubarwne, np. zielone na białym tle. Widnieją na poduszkach, dywanach i innych tkaninach dekoracyjnych, na tapetach, a w miejsce zdobiących ściany plakatów o wyrazistej grafice pojawiają się zielnikowe tablice ze szkolnych sal rodem. Nieodzowny wręcz dodatek to kwiaty w wazonach. Co ciekawe, wcale nie muszą być żywe; wygląda na to, że sztuczne, zwłaszcza te do złudzenia przypominające prawdziwe, przestały się już kojarzyć z drobnomieszczańskim kiczem.

KOLORY. Też zaczerpnięte z przyrody, ale nie tej wiosennej, tylko raczej jesiennej. Dominują barwy ziemi i drewna, czyli beże i brązy, od piaskowych po wpadające w czerń. W akcentach pojawia się zieleń, najczęściej w miętowym odcieniu, krople żółci oraz dodające wnętrzom blasku złoto, które w nowoczesnym designie było do niedawna niemal nieobecne.

MATERIAŁY. Wszystkie, które można pozyskać z natury, a więc drewno (nie modyfikowane i nie poprawiane w żaden inny sposób, ale mocno usłojone, sękate, z widocznymi wadami czy niedoskonałościami), skóry, które wyglądają, jakby zostały wykończone niezbyt wprawną ręką, ze szwami prowadzonymi po zewnętrznej stronie, zgrzebne lny, mocno sfilcowana wełna i uwaga: prawdziwy hit - plecionki z bambusa, rattanu i innych roślinnych włókien, a także z papieru i metalowych drutów.

FORMY. W naturze nie ma kątów prostych! Meble, lampy i wszystkie dodatki przybierają więc kształty organiczne, czyli takie, które naśladują formy występujące w przyrodzie. Dzięki tym obłościom i krągłościom stają się nie tylko łagodniejsze dla oka, ale i mniej masywne oraz optycznie lżejsze.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA