REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najnowszy trend - małe fronty przesuwane

  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 paź 2016 13:29
Najnowszy trend - małe fronty przesuwane
Fot. Hettich
Najnowszy trend - małe fronty przesuwane
Najnowszy trend - małe fronty przesuwane
Najnowszy trend - małe fronty przesuwane

Pod względem ergonomii i komfortu użytkowania drzwi prze-suwne nie mają sobie równych. Widać to najlepiej w codziennym użytkowaniu: otwarte drzwi przesuwne nie stanowią przeszkody w wąskich przejściach. Możemy je stosować nie tylko w dużych szafach, ale także wielu innych meblach, bo te-raz wkraczają na rynek w rozmiarze M - do stosowania w salonowych regałach czy kuchennych szafkach wiszących.

REKLAMA

We froncie przesuwnym nie musisz szukać uchwytu, by otworzyć szafkę. Wystarczy chwycić za krawędź drzwi lub potraktować front jak ekran smartfona - przesuwając go dłonią. Przesuwanie jest nie tylko modne, ale też bardzo praktyczne!
- Udało nam się stworzyć rozwiązanie w postaci systemu SlideLi-ne M, który nie wymaga projektowania uchwytów ani na frontach, ani na ich krawędziach, dzięki czemu producenci, wprowadzając ten sposób otwierania drzwi w swoich meblach tworzą piękne, minimalistyczne bryły, wpisujące się w aktualne trendy - mówi Jo-anna Nowak z firmy Hettich.

Dzielenie przestrzeni
Dotychczas nawet świetnie podzielone wnętrze szafy zamykali-śmy tylko dużymi frontami, tymczasem na meble w przedpokoju, garderobie czy nawet w kuchni możemy spojrzeć jak na zabudo-wę modułową z osobnymi strefami, a każdą z nich zamknąć osobnym frontem tworząc zupełnie nowe wnętrze.

 To doskonały pomysł - lansowany na tegorocznych targach mebli w Mediolanie - na tworzenie przestrzeni wielofunkcyjnych, a w takie zamieniają się wnętrza mieszkalne i biurowe. Salon połą-czony z kuchnią czy pokój dzienny z częścią domowego biura to wyznacznik nowego stylu życia. Ta sama meblościanka może być do godziny 16.00 miejscem przechowywania dokumentów, ksią-żek, a po zasunięciu tej części frontem odkryć półki z płytami i sprzętem audio i pozwolić na relaks po pracy. Tylko jeden ruch frontu, a czujesz się jak w innym wnętrzu!
Zamiana dużych drzwi szafy na małe fronty przesuwne to także sposób na ciekawe łączenie kolorów - każdy mniejszy front może być uszlachetniony w innym dekorze, lakierowany innym kolo-rem, albo dodatkowo pełnić rolę lustra. Nasuwa się jednak pyta-nie: czy naszpikowane techniką meblową meble wciąż pozostaną atrakcyjne wizualnie?

 - Profile w systemie SlideLine M mają grubość 8 mm, co pozwala na montaż drzwi przesuwnych bardzo blisko korpusu mebla - mówi Joanna Nowak. - Samo przesuwanie drzwiczek daje wiele radości i poczucia niezwykłego komfortu. Amortyzacja Silent Sys-tem jest dyskretnie zintegrowana w elemencie jezdnym SlideLine M, zapewniając ciche i delikatne domknięcie drzwi.
Inteligentne okucia
Dwoje drzwi przesuwających się w jednym profilu, jedne nad dru-gimi, nie stanowią problemu. Amortyzacja Silent System wyha-mowuje drzwi w kierunku zamykania, otwierania oraz w kierunku kolizji.
- Jeśli więcej drzwi przesuwanych jest obok siebie w tym samym profilu, wówczas amortyzacja Silent System w kierunku kolizji za-pobiega uderzaniu ich o siebie - wyjaśnia Joanna Nowak.

 Drzwiczki przesuwne idealnie zastąpią także rozwierane fronty szafek wiszących w meblach kuchennych czy łazienkach. Szczególnie sprawdzą się w wąskich pomieszczeniach, ale także ułatwią życie osobom, które nie lubią wspinać się na palce, by chwycić za uchwyt frontu otwieranego do góry.
- Fronty przesuwne zawsze są w zasięgu ręki - zapewnia Joanna Nowak. - Dodatkowo, stosując je w szafkach wiszących unikamy niebezpieczeństwa uderzenia się głową o krawędź otwartych drzwiczek - dodaje.
Meble z małymi czy dużymi frontami przesuwnymi to przejście do designu w nowym wymiarze. Prosta forma, minimalistyczne po-wierzchnie frontów bez uchwytów, które licują się po zamknięciu - w tej dziedzinie Hettich jest pionierem i tworzy zupełnie nowe możliwości dzięki liniom okuć: SlideLine M, SysLine S, InLine XL czy TopLine.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA