REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce

  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 lis 2016 08:34
Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce
Interstone
Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce
Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce
Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce
Mountain Crystal – rzadki skarb teraz w Polsce

Firma Interstone, czołowy dystrybutor kamienia naturalnego w Polsce, rozszerza portfolio produktów o ekskluzywną kolekcję Precious. Złożą się na nią starannie wyselekcjonowane kamienie szlachetne z najdalszych zakątków świata, przeznaczone do dekoracji wnętrz.

REKLAMA

Pierwszą odsłoną nowej, ekskluzywnej kolekcji jest Mountain Crystal, czyli kryształ górski. Kamień szlachetny z grupy kwarcu swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu „krystallos” oznaczającemu lód. Nieskazitelna czystość i silny połysk tego kamienia sprawiają, że niegdyś był często mylony z diamentem (stąd takie jego nazwy jak diament alaskański, bohemiński czy islandzki). W przeszłości wykonywano z niego wazy, ozdoby, a nawet przedmioty kultu religijnego, dziś bywa stosowany do wyrobu artystycznej biżuterii, stanowi również poszukiwany obiekt kolekcjonerski. Dzięki płytom z kolekcji Precious firmy Interstone kryształ górski może wreszcie występować w Polsce nie tylko w charakterze biżuteryjnych akcesoriów dekoracyjnych, ale głównego bohatera, definiującego styl pomieszczenia i nadającego mu prestiż.

Idealny do wykonania blatu kuchennego, obudowy kominka czy blatu stołu Mountain Crystal doskonale sprawdzi się we wnętrzach reprezentacyjnych (salonie) i strefach prywatnych (łazience). Będzie korespondował zarówno ze stylizacjami nawiązującymi do klasyki (amerykański glamour, new art deco), jak i minimalistycznymi aranżacjami opartymi na oszczędnych środkach wyrazu, bazującymi na jakościowych surowcach. Potencjał dekoracyjny Mountain Crystal spotyka się z jego właściwościami, ponieważ minerał jest nadzwyczaj odporny na działanie kwasów i zasad oraz wszelkie zarysowania (twardość - 7 w skali Mohsa).

Oferujący płyty Mountain Crystal Interstone jest jedną z wiodących na rynku firm zajmujących się importem i dystrybucją kamienia z krajów pochodzenia (są wśród nich m.in. Brazylia, Chiny, Indie, Turcja, Iran, Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Egipt). W ofercie posiada bogaty wachlarz kamieni naturalnych i szlachetnych. Firma działa na terenie całego kraju; jej siedziba mieści się w Andrychowie, a należące do niej 4 magazyny rozlokowane są w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Dynamiczny rozwój Interstone ukierunkowany jest na dostarczanie innowacyjnych i jakościowych rozwiązań dla branży architektonicznej.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA