REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne materiały w kuchni w stylu loft

  • Autor: Urszula Tatur
  • 18 paź 2016 10:00
Modne materiały w kuchni w stylu loft
Pfleiderer
Modne materiały w kuchni w stylu loft
Modne materiały w kuchni w stylu loft
Modne materiały w kuchni w stylu loft
Modne materiały w kuchni w stylu loft
Modne materiały w kuchni w stylu loft

Kuchnie tworzone w loftach to przestrzeń wyjątkowa. Zazwyczaj otwarte na mieszkanie, rządzą się jednak swoimi prawami. Stanowią scenę gdzie aktorami są proste, surowe formy i niezwykle zróżnicowane materiały, będące dziełem natury i człowieka. W aranżacjach takich doskonale odnajdują się produkty Pfleiderer tworzone na kształt surowców tak różnych jak kamień, beton i metal, a także naturalne drewno.

REKLAMA

Aranżowane w pofabrycznych budynkach, lub we wnętrzach je tylko naśladujących - lofty przez lata cieszyły się popularnością jedynie wśród artystów - dusz wolnych i pełnych pasji, niesztampowych i niestandardowych. Stylistyka tych mieszkań nosiła (i nosi do dziś) znamiona ich pierwszych mieszkańców - pełna była zestawień materiałów i rozwiązań sprzecznych, a jednak zadziwiająco zgodnie koegzystujących. Obok surowego betonu
i chropowatych cegieł, stosowano gładkie, czyste szkło i surowy metal. Całość uzupełniano miękkimi tkaninami, a także naturalnym, noszącym znamiona użytkowania drewnem.
Także dziś, w aranżowanych w loftach kuchniach, z sukcesem stosuje się różnorodne materiały, lub produkty stworzone na ich wzór. Doskonale w ten coraz popularniejszy trend, wpisują się produkty Pfleiderer - imitujące beton i kamień blaty kuchenne, a także laminaty HPL do złudzenia przypominające szlachetną stal.
Oblicza betonu
Architekci do aranżacji loftowych polecają dziś przede wszystkim niezwykle dekory betonowe. Pfleiderer w swojej ofercie ma kilka produktów, które dzięki swemu zróżnicowaniu wzorniczemu, będą odpowiadały odbiorcom o różnych gustach. Pochodzący z kolekcji "Materials we love, Concept by Zięta&Kuchciński" dekor Smooth Concrete (F6462) to beton w subtelnym, delikatnym wydaniu. Dzięki zastosowaniu efektu gładkiej, jakby szlifowanej powierzchni i jasnej tonacji kolorystycznej, udało się stworzyć wzór ulotny
i eteryczny w wyrazie.
Zupełnie inny jest Raw Concrete (F6460), pokazujący surowe oblicze betonu z placu budowy - pełne pęcherzyków i nieregularności. Wzór ten pozwala nam zobaczyć w jaki sposób układała się w szalunkach płynna betonowa masa. Nie ma w nim miejsca na miękkość czy łagodność. Jest na wskroś industrialny - twardy i pozbawiony upiększeń.

Surowe w wyrazie
Idealnie pasujące do stylistyki loftów metaliczne powierzchnie, są trudne w codziennym użytkowaniu. Stal łatwo zarysować i bardzo trudno utrzymać w nienagannej czystości. Poza tym jest zimna. Alternatywą mogą być blaty kuchenne Pfleiderer w dekorach Metalic i Used Look. Doskonale oddając walory estetyczne metalu, pozbawione są one jego mankamentów. Są higieniczne, trwałe i wytrzymałe. A do tego - dostępne w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż stal. Dekory takie jak Aluminium (F8105), Stal Hartowana (F7920) czy Mettalic Brown (F7506), reprezentujące różne odcienie szarości, doskonale podkreślą minimalizm
i surowość wnętrz. Z kolei przyciągający wzrok kolorem spatynowanego złota Golden Rock (F7946), to propozycja dla mocnych i odważnych aranżacji.
Uzupełnieniem metalicznych dekorów w loftowej kuchni mogą być wyjątkowe laminaty HPL
z powłoką metalową. Uniwersalny design stali w dekorach takich jak: Aluminium Szczotkowane (M9510), Aluminium Stalowe Szczotkowane (M9610), a także Aluminium Jasne (F85820 i Aluminium (F8105) pozwala zastosować je w przestrzeni międzyszafkowej, a nawet nad zlewozmywakiem, kuchenką gazową czy płytą indukcyjną. HPL gwarantuje odporność na działanie wilgoci i temperatury, a także wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, o które w kuchni nietrudno.
Być bliżej natury
Surowość metalu, chłód kamienia i szkła w aranżacjach loftowych często podkreśla się
(i zarazem łagodzi) zestawieniem z materiałami na wskroś ciepłymi - na przykład z naturalnym drewnem. Stalowa ściana wygląda jeszcze efektowniej gdy połączy się ją z rustykalnym blatem. Widoczne, trójwymiarowe pory i sęki desek wyśmienicie podkreślają też gładkość szkła. Świetnie sprawdzają się tu zwłaszcza wzory dębowe. Drewno to, jak żadne inne kojarzy się z siłą, wytrzymałością, naturalnością i autentycznością. Przez lata otoczone szacunkiem zaskakuje różnorodnością obliczy.
Pfleiderer w swojej ofercie ma tak różne rysunki dębu, jak przypominający drewno wybielone przez słońce - Dąb Bordeaux (R4414), noszący wyraźne ślady obróbki Dąb Canyon (R3230), czy naznaczonym zębem czasu Dąb Lefkas Ciemny (R3226). Na uwagę zasługują również wzory z efektem klejonki Dąb Salina (R4297) i Dąb Nelson (R3266). Ten pierwszy zaskakuje głębokim, czekoladowym kolorem, a także urozmaiconym rysunkiem wyraźnych słojów i kwiatów. Drugi zaś przyciąga wzrok trójwymiarowością i autentycznością naturalnego odcienia. Wszystkie doskonale odnajdą się w zaaranżowanej w pofabrycznym pomieszczeniu kuchni, sprawiając że surowe wnętrze stanie się bardziej przytulne i przyjazne.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA