REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych

  • Autor: Urszula Tatur
  • 18 paź 2016 16:00
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych
Laminam
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych
Mobilna wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych

Mobilna wyspa kuchenna wykonana w całości ze spieków kwarcowych renomowanej włoskiej firmy Laminam.

REKLAMA

Spieki kwarcowe marki LAMINAM są największym odkryciem INTERSTONE® ostatnich lat i prawdziwym hitem sprzedażowym. Firma zwróciła na nie uwagę w 2012 roku, gdy były w Polsce jeszcze zupełnie nieznane. Dziś są już coraz powszechniej stosowane, przede wszystkim jako blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety. Ich wachlarz zastosowań jest jednak znacznie szerszy. Dowodem na to jest mobilna wyspa kuchenna, której nie tylko blat, ale też ściany zewnętrzne i szuflady zostały wykonane z płyt LAMINAM. Autorami koncepcji tego unikatowego mebla są projektanci Rafał Sordyl i Konrad Karmański. Ich największym wyzwaniem konstrukcyjnym było stworzenie prawie 3-metrowych szuflad, zamontowanych wewnątrz wyspy. Chodziło nie tylko o to, aby imponująco wyglądały, ale też były w pełni funkcjonalne.

Wyspa z płyt LAMINAM może być oryginalnym punktem wyjścia do stworzenia całej aranżacji kuchni. Może też być designerską „kropką nad i” w przypadku ponadczasowych projektów kuchni w neutralnej stylistyce i bezpiecznej kolorystyce. Ze względu na swoją mobilność, na okres letni mebel może zostać przeniesiony na taras lub do ogrodu. Nie ma przy tym obaw co do jego trwałości. Spieki kwarcowe - mimo iż bardzo cienkie i lekkie - są niebywale odporne na uszkodzenia, zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Płyty są też odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty czy odbarwienia jej powierzchni. Doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji.

Spieki kwarcowe LAMINAM to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Dzięki innowacyjnej technologii spiekania, z tych surowców powstają wielkoformatowe płyty, które są idealnie płaskie, mogą być docinane na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością a jednocześnie mają zaledwie 3 mm grubości. Ich wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku jest INTERSTONE® - wiodący importer i dystrybutor kamienia naturalnego w Polsce. Firma działa na terenie całego kraju. Jej siedziba mieści się w Andrychowie, a należące do niej 4 magazyny rozlokowane są w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu oraz Wrocławiu.

 
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA