REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lustra w duchu „slow”

  • Autor: Urszula Tatur
  • 26 lut 2017 13:50
Lustra w duchu „slow”
BMB Italy
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”
Lustra w duchu „slow”

Nie sposób wyobrazić sobie wnętrza bez choćby jednej lustrzanej tafli. Zwierciadła to absolutny wnętrzarski basic, bez którego trudno myśleć o funkcjonalnym domu czy mieszkaniu. Włoska marka BMB Italy oferuje najwyższej jakości produkty wykonane według tradycyjnych i sprawdzonych prawideł sztuki rzemieślniczej, które cieszą się dużą popularnością wśród koneserów designu, a nawet celebrytów czy królewskich rodów.

REKLAMA

Marka BMB Italy została założona w latach 70. we Florencji i stanowi kameralną rodzinną manufakturę luster, zarządzaną przez Daniela Testi, który odziedziczył ją po swoim ojcu. Twórca BMB Italy wykorzystał inspirujące kontakty ze znanymi osobistościami ze świata mody i designu oraz techniczne wykształcenie, aby zrealizować marzenia o powołaniu do życia własnej marki wnętrzarskiej. Skonstruował innowacyjną maszynę, która pozwoliła mu wynieść produkcję luster na całkowicie nowy poziom.
BMB Italy w bezprecedensowy sposób łączy najnowocześniejsze technologie produkcji luster z absolutnym szacunkiem do tradycji i sztuki rzemieślniczej. Park maszyn tej florenckiej manufaktury jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie i pozwala uzyskiwać niesamowite rezultaty, jak technikę wyginania tafli w celu osiągnięcia ozdobnych kształtów. Jednocześnie firma wykorzystuje wiedzę i system pracy, który przenosi nas do weneckich warsztatów stolarskich, działających w XII wieku.

Oferta marki BMB Italy spodoba się zarówno zwolennikom klasycznych, dobrze znanych estetyk, jak i poszukiwaczom wnętrzarskich nowości, wzorów doskonale odzwierciedlających bieżące trendy. Osoby ceniące sobie tradycyjną sztukę mają do wyboru całe spectrum możliwości. W portfolio BMB Italy znajdą między innymi stylizowane na antyki, bardzo efektowne lustra w ręcznie rzeźbionych, drewnianych ramach (kolekcja Wood). Wielbiciele nurtu Art déco będą urzeczeni modelami w geometrycznych oprawach złożonych z mniejszych lustrzanych elementów (kolekcja Metal). Miłośnicy minimalizmu i prostoty docenią oszczędne propozycje, w których wszelkie dekoracje zastąpiono dyskretną ramą, subtelnym fazowaniem, piaskowaniem lub sposobem cięcia (kolekcja Aluminium & Chrome lub Without Metal).


Propozycje BMB Italy z pewnością trafią również do odbiorców śledzących najnowsze tendencje i otwartych na nowatorskie, często awangardowe rozwiązania. Jednym z intrygujących nurtów, dotyczących aranżacji luster, jest traktowanie ich jak obrazy i stawianie wprost na podłodze. W BMB Italy bez problemu znajdziemy wielkogabarytowe, okrągłe czy prostokątne tafle, które idealnie będą nadawały się do tego rodzaju eksperymentów. Innym kierunkiem w stylizowaniu luster jest lokowanie ich w większych grupach. BMB Italy wychodzi naprzeciw takiej wizji, rozbijając pojedyncze zwierciadła na tryptyki. Ich poszczególne fragmenty (również w wersji z przyciętą ramą) postawione czy powieszone w niewielkich odstępach od siebie, dadzą zaskakujący i bardzo modny efekt.
Jednym z pomysłów, który może spodobać się osobom szukającym inteligentnych i kompaktowych rozwiązań, są lustra zintegrowane z oświetleniem. BMB Italy wprowadza je nie tylko do łazienek, ale również sypialni, dając możliwość kreowania bardzo nowoczesnego i jednocześnie funkcjonalnego wnętrza.REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA