×

Szukaj w serwisie

Kuchenne trendy: dekoracyjne szkło

  • Autor: Colorimo
  • 03 sie 2017 20:33
Kuchenne trendy: dekoracyjne szkło
Fot. Colorimo
Kuchenne trendy: dekoracyjne szkło
Kuchenne trendy: dekoracyjne szkło
Kuchenne trendy: dekoracyjne szkło

Minimalistyczna, skandynawska czy nowoczesna? W modnej kuchni, bez względu na wybraną stylistykę, główną rolę gra szkło. Poznajcie piękne kolekcje marki Colorimo.

Jest wiele sposobów na wykończenie ścian w kuchni. Jednym z nich jest wykorzystanie szkła. Szkło w kuchni to nowoczesne rozwiązanie, po które chętnie sięgają projektanci i architekci wnętrz. Aranżacja wnętrza ze szkłem nabiera wrażenia elegancji i lekkości. Oprócz uroków dekoracyjnych, za wykorzystaniem szkła przemawiają również względy praktyczne. Ściany w kuchni narażone są bowiem nie tylko na zabrudzenia czy zachlapania wodą lub tłuszczem, ale również na działanie niekorzystnych warunków, takich jak wysoka temperatura czy wilgoć. Okładzina musi więc być trwała i odporna oraz łatwa do utrzymania w czystości. Szkło, dzięki idealnie gładkiej powierzchni, pozbawionej fug, zapewnia łatwość czyszczenia.

 

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia w stylu minimalistycznym cechuje się zasadą – im mniej, tym ciekawiej. Kuchnia wykonana w takim charakterze ukazuje prostotę, elegancję oraz nowoczesność. Styl ten wywodzi się z Japonii, choć coraz częściej spotykany jest w aranżacjach kuchni zachodnioeuropejskich domów. Jest to doskonałe rozwiązanie między innymi dla osób zapracowanych, zabieganych, które rzadko gotują i dla wygody, czy też z uwagi na prowadzony styl życia decydują się na małą kuchnię.
Kuchnia urządzana w tym stylu cechuje się prostym umeblowaniem. Szafki powinny o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Z reguły posiadają one gładkie fronty oraz ukryte uchwyty. Ponadto kuchnia urządzona w stylu minimalistycznym sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.


Kuchnia w stylu minimalistycznym. Fronty meblowe - COLORIMO MIODOWY 1M04. Okładzina ścienna wykonana przy użyciu COLORIMO SATI BAZALTOWY 7M21 oraz COLORIMO KREDOWY 7035. Zajrzyj na www.colorimo.eu -> KOLEKCJA STANDARD oraz KOLEKCJA SATI.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim to jasne, rozświetlone naturalnym światłem, urządzone prosto a zarazem funkcjonalnie wnętrza. Gładkie, jednolite ściany , szczególnie w białym odcieniu lub też o strukturze związanej z naturą, na przykład surowy beton. Podłogi bardzo często są z naturalnego drewna, kamienia czy płytek. Podstawowym kolorem stylu skandynawskiego jest biel, szarość lub czerń wzbogacone o mocniejsze akcenty. W kuchniach skandynawskich dominują naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy też szkło.Kuchnia w stylu skandynawskim. Fronty meblowe wykonane ze szkła lakierowanego matowego z kolekcji SATI: COLORIMO SATI BAZALTOWY 7M2 oraz COLORIMO SATI POLARNY 9S03. Zajrzyj na www.colorimo.eu -> KOLEKCJA SATI

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny wyróżniają prostota, minimalizm i funkcjonalność rozwiązań. W przypadku chęci złagodzenia chłodnego obrazu nowoczesnych stylizacji stosuje się drewniane elementy. Osoby prowadzące nowoczesny styl życia, stawiają przede wszystkim na wygodne, w pełni wykorzystujące układ przestrzenny pomieszczenia. Coraz częściej spotykane jest rozwiązanie łączenia kuchni z salonem, warto zwrócić uwagę aby było ono zintegrowane z pozostałą częścią mieszkania.Kuchnia w stylu nowoczesnym. Fronty meblowe wykonane przy użyciu szkła lakierowanego z kolekcji standard. Fronty meblowe COLORIMO SZAFIROWY 5M03, COLORIMO GRAFITOWY 7012, COLORIMO EXTRA BIAŁY 9003. Zajrzyj na www.colorimo.eu -> KOLEKCJA STANDARD
Rekomendowane dla CiebieOSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce