REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi

  • Autor: Urszula Tatur
  • 24 paź 2016 19:00
Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi
Technistone
Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi
Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi
Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi

Miękkie linie i organiczne kształty zabudowy kuchennej to hit ostatnich miesięcy. Brak rogów i kantów sprawia, że przestrzeń nabiera lekkości, przestronności, a jednocześnie dynamiki. Fantazyjne formy mebli wymagają jednak precyzyjnego i wzorowego wykończenia w postaci najwyższej jakości blatów.

REKLAMA

Większość elementów wyposażenia kuchni, takich jak szafki, lodówki, zmywarki czy piekarniki posiada proste, geometryczne kształty, dzięki którym można idealnie dopasować je do siebie, a także umieścić w pomieszczeniu o tradycyjnym kształcie kwadratu lub prostokąta. Coraz częściej jednak spotyka się wyspy kuchenne o niestandardowych kształtach. Obłe lub faliste formy wysp kuchennych są ergonomiczne, przyjemne dla oka, coraz łatwiej także dopasować do nich wszelkie sprzęty AGD.
Kuchnie na fali
Kuchenne krągłości mogą występować pod postacią półokrągłych barków, owalnych wysp i półwyspów, powierzchni roboczych w kształcie podkowy czy wolnostojących brył o fantazyjnych formach pozbawionych jakichkolwiek rogów czy kątów. Rozwiązania bazujące na rezygnacji z geometrycznych linii posiadają niezwykle dekoracyjny charakter, a w dodatku są wyjątkowo praktyczne. Barki w kształcie półokręgu pozwalają bowiem na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie zwiększenie powierzchni roboczej. Dodatkowo pomagają wydzielić wygodną przestrzeń do prac kuchennych. Wyspa kuchenna w kształcie koła z odpowiednio dobranymi wygodnymi hokerami może pełnić funkcję rodzinnego stołu, pozwalającego na swobodny kontakt ze sobą wszystkim uczestnikom rozmowy. Brak kantów ogranicza również ryzyko przypadkowego urazu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku, gdy z kuchni korzystają dzieci i osoby starsze. Najśmielsze rozwiązania zabudowy kuchni w całości bazują na aerodynamicznych kształtach. Bryły mebli przybierają wtedy niesymetryczne, falujące formy, upodabniające je do futurystycznych obiektów kosmicznych.
Kuchnia na okrągło
Niestandardowy kształt mebli kuchennych wymusza wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, co dotyczy w szczególności blatów. Podczas gdy fronty szafek można z łatwością wykonać np. z giętych płyt MDF, powierzchnia robocza musi być na tyle trwała, aby wytrzymać wymagający proces docinania, ale i na tyle lekka, aby nie było konieczności stosowania dodatkowych żebrowań, które ograniczają pojemność szafek. Wpuszczenie w blat spójnych z resztą aranżacji przyborów sanitarnych o niestandardowych kształtach elipsy lub koła wymaga nie tylko precyzji wykonania, ale i możliwości idealnego wykończenia przestrzeni między powierzchnią roboczą a niecką zlewu. W tym przypadku istotną rolę odgrywają parametry użytkowe blatu, takie jak wodoodporność czy antybakteryjność. Wśród materiałów, które idealnie nadają się do tworzenia powierzchni roboczych o miękkich liniach i niestandardowych kształtach są blaty konglomeratowe Technistone. Z jednej strony są one bardzo plastyczne i łatwe w obróbce, dzięki czemu można tworzyć z nich oryginalne, fantazyjne kształty, a z drugiej strony charakteryzują się wysoką spoistością i trwałością, dzięki czemu podczas obróbki nie kruszą się i są wysoce odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Płyty konglomeratowe Technistone dostępne są zarówno w standardowej grubości 30 mm, jak i w formie ultracienkich powierzchni o grubości zaledwie 12 mm, których wytrzymałość na obciążenia pozostaje taka sama jak w przypadku tradycyjnych przekrojów. Dzięki wielości wybarwień, wysokim parametrom użytkowym, a przede wszystkim prostocie obróbki blaty konglomeratowe Technistone stanowić będą efektowne oraz trwałe wykończenie nowoczesnych kuchennych kompozycji.

Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA