REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jakie kolory do kuchni? Poznaj nowe trendy

  • Autor: Urszula Tatur
  • 30 maj 2016 09:33
Jakie kolory do kuchni? Poznaj nowe trendy
Fot. Raw Decor.
Jakie kolory do kuchni? Poznaj nowe trendy
Jakie kolory do kuchni? Poznaj nowe trendy
Jakie kolory do kuchni? Poznaj nowe trendy

Najnowsze trendy pokazują, że kuchnie odchodzą od nowoczesności w kierunku klasyki i eklektyzmu. Obserwujemy bum na styl nowojorski i prosty styl skandynawski. Projektanci rezygnują też z intensywnych, nasyconych kolorów, które ustępują miejsca ciepłym, pastelowym barwom.

REKLAMA

Kuchenne aranżacje to przede wszystkim czytelny przekaz estetyczny, który podkreśla funkcjonalność pomieszczenia. W trendzie są kuchnie jednokolorowe, które możemy ożywić jednym mocniejszym akcentem, np. oryginalną wyspą kuchenną, czy stołem. Jeszcze do niedawna modne były intensywne zielenie i czerwienie, teraz w kuchniach królują szarości, biel, beż, pastele i kremy.

Nowoczesnym i modnym rozwiązaniem jest ozdobienie ścian mozaiką w delikatnych kolorach. – Zauważamy, że w Europie coraz bardziej popularny staje się styl nowojorski, eklektyczny, którym od dawna inspirują się nasi projektanci – mówi Piotr Nagaduś, właściciel Raw Decor, marki specjalizującej się w mozaikach dekoracyjnych. Bazą takiego stylu są bezpieczne beże, szarości i biele, które są ponadczasowe i nie wychodzą z mody. – Najczęstszym wyborem naszych klientów jest klasyczna, biała mozaika Diamond. Dzięki jednostronnie wypukłemu szlifowi wygląda elegancko i mieni się na ścianie jak prawdziwe diamenty – dodaje Piotr Nagaduś.

Aranżacja kuchni to inwestycja na lata, dlatego urządzając kuchnię warto wybrać rozwiązania uniwersalne. – Pastele na kuchennych ścianach to modny trend wielu sezonów. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadziliśmy pastelową kolekcję mozaiki heksagonalnej Mineral, w której królują delikatne błękity, mięta i szarości – zdradza właściciel Raw Decor.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA