REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 26 lut 2018 10:20
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?
Fot. Franc Gardiner
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?
Jak wybrać najlepszą osłonę okien na parterze?

Zwracając uwagę na oferty mieszkań na parterze, często martwimy się o brak prywatności i wścibski wzrok przechodniów. Problem ten można łatwo rozwiązać, wybierając odpowiednie osłony okien.

REKLAMA

Na rynku nieruchomości są często atrakcyjniejsze cenowo od mieszkań na środkowych piętrach, a deweloperzy kuszą dodatkami np. w postaci małego tarasu lub ogródka. Mieszkania na parterze będą dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Jak każde mają też swoje wady. Wśród nich często pojawia się obawa o bezpieczeństwo i brak prywatności. O pierwsze można zadbać, montując specjalne antywłamaniowe okna. A z wścibskimi spojrzeniami przechodniów poradzą sobie dobrze dobrane rolety wewnętrzne, które można dopasować do naszych potrzeb.
− Rolety i żaluzje to nowoczesna alternatywa dla klasycznych zasłon. To nie tylko kawałek materiału, osłona okna poza dekoracją musi być przede wszystkim funkcjonalna. Ma chronić okno przed słońcem i zapewniać prywatność. A w zależności od typu tkaniny może pełnić dodatkowe specjalistyczne funkcje jak ochrona wzroku przed ostrymi promieniami słońca czy termoizolacyjność – mówi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon wewnętrznych.

Rolety klasyczne z tkaniną transparentną – idealne do salonu
Rolety wewnętrzne cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, są niedrogie, a ich montaż jest prosty i nie wymaga ingerowania w stolarkę okienną, co istotne, kiedy wynajmujemy mieszkanie. Na rynku znajdziemy różne typy osłon z opcjami ich montażu np. rolety mini montowane do skrzydła okna. Klasyczne rolety z tkaniną transparentną to rozwiązanie, na które można zdecydować się w każdym pomieszczeniu. Przepuszczają światło, rozświetlając wnętrze. Można zastosować je w oknach na wysokim parterze, albo usytuowanych od strony ogrodu.

Rolety typu Dzień i Noc - optymalne rozwiązanie
Najchętniej stosowane w mieszkaniach na parterze. To osłony składające się z ułożonych naprzemiennie pasów materiału zaciemniającego i transparentnego. Dzięki temu umożliwiają łatwą regulację zaciemnienia wnętrza i kontrolę widoczności, a jednocześnie pozwalają zachować maksimum prywatności. Dodatkowym atutem jest oryginalny wygląd.

Roleta z tkaniną zaciemniającą - do sypialni i łazienki
Świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których odpoczywamy np. w sypialni i wszędzie tam, gdzie zależy nam na pełnym zaciemnianiu np. w łazience. Tkaniny te zapewniają prywatność, nocą chronią przed światłem ulicznych latarni i są dostępne w różnych wariantach. Tkaniny blackout gwarantują stuprocentowe zaciemnianie, dimout – w ok. 90 procentach, zaś tkaniny ze srebrną powłoką (silver) dodatkowo odbijają światło, chroniąc przed nagrzewaniem się pomieszczenia.

Plisy okienne – elegancka alternatywa dla rolet
To typ osłon, które składają się z materiału zwijanego w harmonijkę. Można ustawić je w różnych konfiguracjach np. w połowie okna. Na rynku znajdziemy zarówno rolety plisowane przepuszczające, jak i blokujące światło. Te ostatnie zapewniają pełną dyskrecję oraz skuteczną ochronę przed światłem. Można zastosować je np. w oknach balkonowych. Dodatkowo plisy dodają wnętrzom eleganckiego charakteru.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA