REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon

  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 sie 2016 09:00
Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon
Fot. Jawor Parkiet.
Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon
Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon
Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon
Francuska elegancja w kuchni otwartej na salon

Jodła francuska, kiedyś zdobiąca arystokratyczne kamienice i podmiejskie posiadłości, dziś przeżywa renesans popularności. Decydują się na nią nie tylko miłośnicy aranżacji w stylu vintage czy glamour, lecz także ci, którym marzy się elegancja ze szczyptą dekadencji.

REKLAMA

Wydawać by się mogło, że jodła francuska lata swojej świetności ma już za sobą. W międzywojniu zdobiła ona większość artystokratycznych kamienic i podmiejskich pałaców. W latach PRL-u deski zastępowano linoleum, które z czasem wypierane było przez panele laminowane. Dziś za sprawą najnowszych trendów architektonicznych jodła francuska przeżywa renesans popularności.

- Zauważamy znaczny wzrost zainteresowania klientów układem jodełkowym – od marca tego roku zrealizowaliśmy dużą liczbę zamówień. Kupujący decydują się przede wszystkim na gatunki charakteryzujące się niewielką ilością słojów oraz stonowaną kolorystyką, największą popularnością cieszy się dąb – zauważa Jacek Dąbrowski, Country Sales Manager w firmie Jawor-Parkiet – która w marcu wypuściła na rynek FertigParkiet i FertigDeskę Chevron – innowacyjną, gotową dwuwarstwową podłogę dedykowaną do montażu we wzór jodły francuskiej.

Delikatny układ słojów i lekka kolorystyka to najlepszy wybór, ponieważ sposób ułożenia podłogi jest na tyle ozdobny i wyrazisty, że najlepiej komponuje się z minimalistyczną formą. Najefektowniej jodła francuska będzie się prezentować w wysokich i przestronnych wnętrzach z historycznymi, często łukowatymi oknami lub z drzwiami opaskowymi z płycinami. Warto jednak pamiętać, że Chevron doskonale wygląda nie tylko w aranżacjach w stylu retro, lecz także w pomieszczeniach bardzo nowoczesnych, skandynawskich.

- Stosując jodłę francuską w wyjątkowo modernistycznych wnętrzach, powinniśmy zwrócić uwagę na pozostałe elementy wykończenia. Powinny być one jedynie tłem, służącym wyeksponowaniu dość bogatego wzoru Chevron – zauważa Anna Jaszkaniec – architekt z katowickiej pracowni AJ Forms. Jodła wpisuje się też doskonale w popularny trend powrotu do wystroju wnętrz w stylu lat 60. i 70. oraz loft, jak również w cieszące się dużym zainteresowaniem aranżacje glamour.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA