×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Elegancja ciemnych matowych wykończeń w kuchni

Elegancja ciemnych matowych wykończeń w kuchni

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 24 sty 2017 11:17
Zaktualizowano: 25 sty 2017 09:13

Ciemne barwy są coraz popularniejsze we wnętrzach. Trend ten nie omija również kuchni. Odcienie szarości w tym ciemne i wpadające w czerń nadają nawet najprostszej kuchni niepowtarzalnego wyrazu.

Szary od kilku lat śmiało wkracza do kuchni. Modne są odcienie niejednoznaczne, zmieniające tonację w zależności od natężenia światła oraz nietypowe - wpadające w gołębi lub antracytowy. Bliska czerni kuchnia może wydawać się rozwiązaniem ekstrawaganckim i niepraktycznym. Warto jednak zwrócić uwagę, że jednolite ciemne wykończenie jest tak samo dobrą bazą jak biel dla wszelkich detali i urządzeń kuchennych. Co więcej szarość i czerń mają nawet nad bielą pewną przewagę. Nadają bowiem nawet najprostszym meblom charakteru, a do wnętrza wnoszą przyjemną, elegancką atmosferę.

Wykończona w takich kolorach minimalistyczna kuchnia otwarta na salon, doskonale wpiszę się w aranżację wnętrza. Jej formę dodatkowo wydobędzie ledowe oświetlenie oraz doskonale komponujące się z ciemnymi kolorami zielone rośliny, modne dodatki z surowego drewna lub wyprodukowana tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi ceramika. Głębię koloru podkreśli matowe lub półmatowa faktura lakieru, która staje się coraz bardziej modna.

- W najbliższych latach należy się spodziewać coraz większego zainteresowania matowymi wykończeniami w kuchni. Czołowi producenci płyt wprowadzili do oferty wzory w głębokim macie i ciemnej kolorystyce. Co ważne, na najnowszej generacji matowych laminach nie zostają odciski palców. Praktyczne i wytrzymałe płyty laminowane z powodzeniem zastępują wykończenia lakierowane - mówi Justyna Zajc, właścicielka firmy ZAJC.

Warto pamiętać, że brew obiegowej opinii ciemne kolory optycznie nie zmniejszają przestrzeni. Dzieje się tak, ponieważ „rozmywają” krawędzie pomieszczenia, przez co wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Model kuchni Laboratorium marki ZAJC utrzymany jest w ciemnej kolorystyce. Uwagę zawraca wykończenie w matowym lakierze kolor grafitowy. Innym charakterystycznym elementem jest duża ilość otwartych półek, w tym specjalny regał z nieregularnym układem niewielkich przegródek przeznaczony do przechowywania przypraw, przetworów i różnego rodzaju składników, Blat wyspy wykonany jest z konglomeratu kwarcowego Silestone.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także