REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczny sposób na domową utylizację odpadów organicznych

  • Autor: Urszula Tatur
  • 19 wrz 2016 19:45
Ekologiczny sposób na domową utylizację odpadów organicznych
Smart Cara
Ekologiczny sposób na domową utylizację odpadów organicznych
Ekologiczny sposób na domową utylizację odpadów organicznych

Statystyczny Polak produkuje rocznie ok. 332 kg odpadów.

REKLAMA

Poziom odzyskiwania surowców w procesie recyklingu pokazuje jednak, że Polska nie jest zieloną wyspą na mapie Europy. Nasze nawyki ulegają jednak zmianie – chcemy żyć ekologicznie, dbać o najbliższe otoczenie i środowisko. Wiemy, że współcześnie ogromnym problemem są dzikie wysypiska, które zatruwają często leśne przestrzenie. Ponadto koszt składowania odpadów na legalnych wysypiskach wciąż rośnie, przekraczając niekiedy cenę utylizacji śmieci ekologicznymi metodami. Walka z tymi zjawiskami powinna znaleźć swój początek w naszych domach. Jednak zapach odpadów oczekujących na wywiezienie, w szczególności w letnie upalne dni nie jest przyjemnym zjawiskiem. Przyciąga on insekty, a nawet gryzonie. Jest to niebezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia.

Marka KERNAU stworzyła urządzenie rozwiązujące problem dotyczący odpadów organicznych. Smart Cara to domowy utylizator, który dzięki niewielkiemu rozmiarowi znajdzie miejsce w każdej kuchni. Przygotowywanie każdego posiłku generuje odpady organiczne. Smart Cara pozwala uporać się z nimi w łatwy i szybki sposób. Możemy utylizować wszelkiego rodzaju resztki oraz inne elementy powstające każdego dnia w kuchni: owoce, warzywa, mięso, a nawet kości, muszle i pestki.

Odpady organiczne nie muszą być w żaden sposób segregowane. Wystarczy wypełnić nimi pojemnik urządzenia i uruchomić go przy pomocy jednego przycisku. Proces suszenia 1,5kg produktów zajmuje ok 3 godzin, a jego koszt to jedyne 60 groszy.

Dzięki efektywnemu systemowi mielenia i suszenia odpady zmniejszą swoją masę aż o 90%. Zredukowane zostają nieprzyjemne zapachy oraz emisja dwutlenku węgla. Urządzenie to dba więc o czystość w naszych domach, ale pomaga również zadbać o środowisko naturalne. Smart Cara zamienia odpady w bezwonny i higieniczny pył. Możemy serwować go zwierzakom domowym jako przysmak, stosować do nawożenia rośliny w naszym domu i ogrodzie lub po prostu wyrzucić.

Smart Cara to rozwiązanie problemu odpadów organicznych w Twoim domu. Urządzenie to jest energooszczędne, jego elementy mogą być myte w zmywarce, a obsługa Smart Cary jest intuicyjna i łatwa.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Genialny produkt poczekam jak będzie trochę tańszy to za kupię.
    • Michał , 2017-01-14 16:07:33

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA