REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drewno i porcelana w kuchni: piękna kolekcja mebli

  • Autor: Urszula Tatur
  • 25 lip 2016 18:00
Drewno i porcelana w kuchni: piękna kolekcja mebli
Fot. KAMPlus.
Drewno i porcelana w kuchni: piękna kolekcja mebli
Drewno i porcelana w kuchni: piękna kolekcja mebli
Drewno i porcelana w kuchni: piękna kolekcja mebli


Minimalizm drewnianych matowych frontów przełamany intrygującym akcentem energetycznego turkusu to odważna propozycja firmy KAM dla tych, którzy chcą być pionierami w łamaniu monopolu wysokiego połysku w zabudowach kuchennych.

REKLAMA

Jak zapowiadają designerzy, w nadchodzącym sezonie nadal modne będą minimalistyczne zabudowy kuchenne, w tym jednobarwne fronty w wysokim połysku, ale prawdziwym hitem staną się fronty matowe i meble przyciągające uwagę kolorystycznym akcentem, np. we wnętrzach otwartych półek, które są zdecydowanym "must have" najnowszych aranżacji kuchennych.
- Jeżeli decydujemy się na kolor to najlepiej intensywny, taki jak turkus, pomarańcz czy kurkuma, stosujemy go jednak z umiarem – radzi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.

Góra i dół
Dzięki nowej propozycji linii wzorniczej KAMPlus udało się osiągnąć optyczną lekkości wnętrza i wrażenie większej przestronności. Wszystko to za sprawą połączenia jednobarwnych matowych frontów górnych szafek oraz ciemniejszej dolnej zabudowy, której fronty odzwierciedlają naturalny rysunek drewna. Jednocześnie drewniany dekor dębowy wykorzystano również w korpusach górnych szafek, przez co projekt – pomimo zróżnicowania – stanowi spójną całość.
- Połączyliśmy piękny matowy dekor w odcieniu porcelany, z dekorem dąb highline z naszej nowej kolekcji dekorów wysoko strukturalnych, które – również poprzez wrażenie haptyczne – wiernie oddają usłojenie drewna – zdradza projektantka firmy KAM.
W nowej aranżacji linii KAMPlus na pierwszy plan wysuwają się doskonałe proporcje kolorystyczne. Dekory i struktury doskonale się razem prezentują, tworząc atrakcyjną i harmonijną kompozycję wzorniczą. Rozsądnie zastosowany kolor turkusowy w postaci ozdobnego pasa nad blatem i we wnękach otwartych półek mocno ożywił zabudowę, ale jej nie przytłoczył.
- Aby całości dodać przysłowiowego „pazura” wprowadziliśmy kontrastowy akcent w postaci dekoru turkusowego. Nie tylko ożywił aranżację, ale nadał jej zupełnie nowego, intrygującego charakteru – mówi Sylwia Mikutel Kowalska
To kuchnia, która przyciąga uwagę i na pewno nie pozostanie niezauważona.

Indywidualne udogodnienia
Kolekcja KAMPlus pozwala na dowolne komponowanie zabudowy kuchennej, ponieważ jest przygotowywana na zamówienie klienta, zgodnie z wymiarem wnętrza i indywidualnymi potrzebami domowników w zakresie sprzętu AGD i zastosowanych udogodnień. Zawsze jednak szafki czy szuflady wyposażone są w najwyższej jakości rozwiązania techniczne i okucia gwarantujące komfortowe użytkowanie mebli, począwszy od szuflad z pełnym wysuwem, które zapewniają łatwy dostęp do ich zawartości, poprzez zintegrowane ciche domykanie frontów i systemy spowalniające ich zamykanie. W przypadku wyboru układu kuchni w popularnym kształcie L producent proponuje autorskie rozwiązanie w postaci szafki narożnej z pojemnymi szufladami, których fronty są ułożone pod kątem 90 stopni. Pozwala to optymalnie zagospodarować narożnik i w 100% wykorzystać całą przestrzeń tak głębokiej szafki.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA