REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co łączy drzwi i pszczoły?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 kwi 2017 14:54
Co łączy drzwi i pszczoły?
Drzwi Grafen Biały lakier. Fot. Classen
Co łączy drzwi i pszczoły?
Co łączy drzwi i pszczoły?
Co łączy drzwi i pszczoły?
Co łączy drzwi i pszczoły?
Co łączy drzwi i pszczoły?
Co łączy drzwi i pszczoły?

Mimo niepozornych rozmiarów pszczoły fascynują na wielu polach. Uchodzą za okaz pracowitości, są owadami społecznymi o niezwykłej organizacji, wytwarzają miód i bez nich nasza cywilizacja nie mogłaby przetrwać. Co ciekawe, pszczelarskie odniesienia występują w stolarce drzwiowej, gdzie stosuje się m.in. wypełnienie stabilizujące typu „plaster miodu”.

REKLAMA

– Projektując nowe modele drzwi wewnętrznych często czerpiemy inspiracje z przyrody. Jej bogactwo i różnorodność zapewniają niewyczerpane źródło pomysłów i pozwalają ciągle odkrywać interesujące koncepty. Motyw natury jest ponadczasowy, uniwersalny, właściwie nie wychodzi z mody. W polskich domach wykorzystuje się go bardzo często, zarówno w kolorystyce pomieszczeń, jak i w materiałach wykończeniowych oraz dekoracyjnych – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Drzwi Grafen to nowość w ofercie marki Classen. Stanowią one świetny przykład tego, jak naturalne inspiracje można przekuć w nowoczesne formy. Kolekcja obejmuje cztery oryginalne modele skrzydeł – każdy z nich zdobią minimalistyczne płyciny tworzące obrys sześciokątów. Wyglądem przypominają one fragmenty plastra miodu budowanego przez pszczoły. W istocie kształty te, podobnie jak nazwa linii, zostały zaczerpnięte z fizyki. Grafen oznacza bowiem płaską strukturę złożoną z atomów węgla.

Te proste dekoracje dodają drzwiom lekkości i subtelnego charakteru. Dzięki nim powstaje ciekawy efekt estetyczny, który doskonale wkomponuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz.

Skrzydła Grafen są wykończone wysokiej jakości lakierem UV Pure, który sprawia, że ich powierzchnia jest idealnie gładka i odporna na działanie czynników zewnętrznych np. promieniowania słonecznego czy uszkodzeń mechanicznych. Ponadto umożliwia łatwiejsze usunięcie zabrudzeń. Ramiak wykonany z drewna iglastego gwarantuje solidność i długoletni komfort użytkowania.

Drzwi występują w dwóch wersjach – przylgowej i bezprzylgowej. W pierwszym przypadku posiadają klasyczne wypełnienie stabilizujące typu „plaster miodu”, które znacznie zmniejsza ciężar skrzydła, jednak zapewnia średnie wygłuszenie. Z kolei w wariancie bez przylgi zastosowana jest konstrukcja Classen Hard, w której ramiak wzmacnia płyta drewnopochodna.

W zależności od miejsca przeznaczenia oraz preferencji nabywców, drzwi mogą posiadać zamek na klucz, oszczędnościowy, pod wkładkę patentową lub łazienkowy. W skrzydłach bezprzylgowych są to zamki magnetyczne, które nie wystają poza boczną krawędź. Ta wersja drzwi posiada też dwa gniazda pod zawiasy chowane 3D, podczas gdy w opcji przylgowej znajdują się dwa srebrne zawiasy czopowe wkręcane.

– Drzwi Grafen to odpowiedź na oczekiwania osób ceniących minimalistyczny, nowoczesny design. Są doskonałym przykładem tego, jak proste geometryczne dekoracje mogą odmienić estetykę gładkich skrzydeł. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Będą atrakcyjnym elementem domowej, ale także biurowej aranżacji – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Drzwi Grafen są dostępne w rozmiarach: 60’, 70’, 80’, 90’, 100’ (jednoskrzydłowe). Wybierając wersję przylgową można zamówić również drzwi dwuskrzydłowe o szerokościach od 120’ do 200’ lub drzwi przesuwne.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA