×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Cegła ukształtowana przez czas

Cegła ukształtowana przez czas

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 25 sty 2017 17:35
Zaktualizowano: 25 sty 2017 17:37

Nostalgiczna, pełna niepowtarzalnego uroku i ponadczasowo piękna – cegła klinkierowa potrafi wzbogacić każdy projekt o element prawdziwej architektonicznej magii. Zwłaszcza wtedy, gdy utrzymana jest w stylu rustykalnym, który – za pomocą licznych niedoskonałości – eksponuje jej naturalne piękno i wyjątkową duszę.

Wieki mijają, zmieniają się trendy, a ona trwa niewzruszenie. Również dziś dla miłośników klasycznej architektury z klimatem, cegła klinkierowa stanowi wręcz obowiązkowy element każdego projektu. – Dotyczy to nie tylko elewacji budynków, lecz także ich wnętrz i otoczenia, zwłaszcza w postaci małej architektury oraz ogrodzeń – zwraca uwagę Piotr Czerski, dyrektor handlowy CRH Klinkier, producenta m.in. cegły klinkierowej Rustika.
Wybierając klinkier utrzymany w stylu rustykalnym wkraczamy w świat miejsc, w których czas płynie spokojniej, a każda chwila może przynieść ukojenie od zgiełku pędzącej rzeczywistości. Wyrazisty materiał z jednej strony tworzy solidny, bezpieczny element krajobrazu, z drugiej zaś wzbogaca go swoim wewnętrznie zróżnicowanym charakterem. – Niepowtarzalne odcienie i struktury – z powstającymi w trakcie procesu produkcji przepaleniami i ożużleniami – nadają każdej cegle w pełni indywidualnego charakteru – dodaje Piotr Czerski.
Rustykalny klinkier może być także z powodzeniem stosowany w wielu innych aranżacjach. –Cegły takie jak Rustika są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko jako idealne tło dla nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz, lecz także element dekoracyjny w aranżacjach, w których króluje minimalizm – zaznacza Piotr Czerski.
Co istotne, upływ czasu nie ma wpływu na kondycję klinkieru, który nie podlega blaknięciu. Materiał charakteryzuje się także bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną, wynikającą z właściwości spieku ceramicznego. Dodatkowo, jego zbita struktura zapewnia niską nasiąkliwość, skutkującą dużą odpornością na zabrudzenia oraz ułatwiającą pielęgnację. Nie groźne mu też mróz, korozja chemiczna czy biologiczna.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także