REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome

  • Autor: Urszula Tatur
  • 06 gru 2016 21:20
Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome
Fot. Ruck Zuck
Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome
Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome
Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome
Blask nie tylko od święta: panele ze strukturą heliochrome

Za oknem mróz, z głośników płyną znane od lat melodie, a w centrach handlowych rusza zakupowe szaleństwo – to pierwsze zwiastuny zbliżających się świąt. Podobnie jak na ulicach miast gości blask udekorowanych choinek i latarni, tak też we wnętrzach mieszkań może zapanować świetlista aura. Specjaliści RuckZuck, renomowanej sieci salonów oferujących podłogi, drzwi oraz meble kuchenne, polecają podłogi, które błyszczą nie tylko od święta.

REKLAMA

– Już wkrótce w naszych domach zamigoczą lampki choinkowe, wnętrze wypełni zapach tradycyjnych potraw, a najmłodsi będą wypatrywać pierwszej gwiazdki na niebie. W tym wyjątkowym czasie, także podłoga może cieszyć domowników pięknym, lśniącym wyglądem. Ten efekt zagwarantują nie tylko sumienne porządki, ale również innowacyjna struktura heliochrome, ozdabiająca powierzchnię paneli – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Struktura heliochrome to zmodernizowana wersja struktury synchronicznej. Ta ostatnia wyróżnia się delikatnie wyczuwalną fakturą, która doskonale harmonizuje się z rysunkiem usłojenia występującym we wzorze dekoracyjnym. W miejscach, gdzie widoczne są włókna drewna, sęki oraz rysy, znajdują się subtelne wgłębienia, które sprzyjają powstaniu trójwymiarowego efektu powierzchni. To z kolei czyni panele jeszcze bardziej podobnymi do podłóg wykonanych z naturalnego surowca.

Obok właściwości charakterystycznych dla struktury synchronicznej, technologia heliochrome nadaje matowym deskom srebrzysty połysk w tłoczeniach. Dzięki temu lśniącemu wykończeniu, panele stają się bardzo eleganckie, prezentując się wyjątkowo efektownie. W zależności od kąta padania światła oraz jego źródła – naturalnych promieni słonecznych lub oświetlenia sztucznego – stopień błyszczenia się powierzchni jest zróżnicowany. Podłoga o każdej porze dnia może wyglądać zupełnie inaczej i tym samym zaskakiwać domowników swoją wielowymiarowością.

Metaliczne wykończenie powierzchni występuje m.in. w panelach z kolekcji Authentic Chrome marki Wiparquet. Elementem wyróżniającym tę linię jest także duża wytrzymałość, którą potwierdza klasa ścieralności AC5. Szerokie deski wykonano z dbałością o każdy detal, dzięki czemu wydobędą piękno pomieszczeń oraz podkreślą ich okazałość.

Struktura heliochrome pojawia się również w podłogach Tradition 4V i Dynamic XL. Obie linie cechuje klasyczna, ponadczasowa estetyka. Krawędzie desek wyprofilowano czterostronną V-fugą, co sprzyja naturalnemu efektowi. Dębowe dekory dobrze odzwierciedlają rysunek prawdziwego drewna, a klasa ścieralności AC4 zapewnia nieskazitelny wygląd paneli przez długi czas.

– Podłogi ze strukturą heliochrome z powodzeniem można zastosować zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, które kochają blask. Będą stanowić także dobre rozwiązanie we wszelkich pomieszczeniach potrzebujących optycznego rozświetlenia i powiększenia przestrzeni – dodaje Katarzyna Śliwińska.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA