REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza

  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 cze 2016 17:37
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza
Kuchnia choć jest nowoczesna, wiele czerpie ze skandynawskiej stylistyki. Białe, nieco chłodne meble ocieplono dębowym blatem i panelem ściennym z naturalnych plastrów drewna.
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza
Biała kuchnia ocieplona drewnem: gotowy projekt wnętrza

Nowoczesna kuchnia inspirowana Skandynawią. Śnieżnobiała, zachwycająco prosta i przyjemnie lekka. Najlepszy dowód na to, że piękno oraz funkcjonalność to doskonale zgrany duet.

REKLAMA

Kuchnia Ani i Marcina to połączenie niezawodnej, prostej stylistyki z innowacyjnymi funkcjami. Taki jest również cały dom, do którego się wprowadzili. Kuchnia miała wyglądem nawiązywać do nowoczesnej bryły budynku, ale też dawać wrażenie przytulnej, domowej przestrzeni.
Ponieważ właścicielami są młodzi ludzie, których spotkania z przyjaciółmi często przenoszą się do kuchni, naturalną decyzją było stworzenie dużej wyspy. Jest ona nie tylko przepiękną dekoracją, ale też - usytuowana na środku kuchni - pełni rolę jadalni, miejsca do przygotowywania posiłków i skupia wokół siebie życie rodzinne. Na wyspie z białym kwarcowym blatem znalazła się strefa gotowania z płytą indukcyjną, duża przestrzeń robocza oraz strefa barowa. Pod blatem zastosowano ciąg szerokich szuflad, dzięki czemu strefa przechowywania i gotowania doskonale ze sobą współgrają. Niezwykłym elementem wyspy jest okap wysuwany z blatu, jak również elegancka chłodziarka do wina umieszczona tuż pod nim.

Istotnym elementem kuchni jest to, że nie posiada ona żadnych widocznych uchwytów, czy elementów, które burzyłyby czyste zestawienie bieli, drewna i akcentów z czarnego szkła. Aby ułatwić dostęp do szafek, zastosowano w nich systemy otwierania na dotyk. Inwestorom zależało, by aranżacja kuchni, pomimo dużych elementów jakie się na nią składają, nie była ciężka, by nie zamknęła i nie przytłoczyła pomieszczenia. Projektantka zaproponowała więc ciekawą alternatywę w postaci szafek wbudowanych w ścianę, dzięki czemu zabudowa sprawia wrażenie zawieszonej nad podłogą. Dodatkowej lekkości dodaje im różnica głębokości w obudowie piekarników oraz szafek i szuflad. Aż trudno uwierzyć, że w tej delikatnej konstrukcji ukryta jest lodówka i duża ilość pojemnych półek na kuchenne akcesoria. Na środku, niczym w stylowej ramie, umieszczono zaś dwa piekarniki - standardowy i z funkcją pary.

Równie minimalistyczna jest strefa zmywania. Umieszczono ją pod dużym oknem, by w trakcie pracy można było przyglądać się roślinom w ogrodzie. Ceramiczny zlewozmywak wbudowany w dębowy blat połączono z młynkiem na odpady, który pozwala zachować czystość w kuchni. Ozdobą i jednocześnie dopełnieniem całej aranżacji są drobne, dębowe pieńki zawieszone na ścianie, przypominające naturalny obraz. Dodają aranżacji ciepła i są doskonałym nawiązaniem do tradycyjnej skandynawskiej stylistyki.

Projekt i stylizacja: Małgorzata Błaszczak.

Tekst: Marta Ustymowicz

Zdjęcia: Artur Krupa
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Prosto i ładnie, elementy drewniane pięknie komponują się z całością.
    Ja strasznie żałuję, że w kuchni nie zdecydowałam się na podłogę drewnianą.
    • Kinga, 2016-08-23 16:39:43

REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA