REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni

  • Autor: Urszula Tatur
  • 26 lut 2017 13:34
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
DekoConcrete
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni
Betonowe fanaberie nie tylko w jadalni

Wbrew powszechnej opinii, beton jest bardzo plastycznym materiałem dekoracyjnym. Dobrym przykładem jest kolekcja płyt betonowych Box 2 marki DekoConcrete o fantazyjnych kształtach i trójwymiarowej powierzchni. To cieka-wy pomysł na nietuzinkowe wykończenie ścian lub podłogi we wnętrzu.

REKLAMA

Beton architektoniczny na przestrzeni zaledwie kilku lat stał się jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych Polaków. Coraz częściej stosujemy go nie tylko pod-czas aranżacji dużych domów, ale nawet skromnych miejskich apartamentów. Idealnie wpisuje się w bardzo popularną loftową stylistykę wnętrza, nadając przestrzeni surowego, fabrycznego klimatu. Z reguły decydujemy się na gotowe okładziny ścienne i podłogowe z betonu, bo niezwykle rzadko spotyka się pomieszczenia z autentycznymi płytami betonowymi, stanowiącymi naturalny element architektury budynku. Dekoracyjne płyty betonowe montowane są bezpośrednio na ścianie lub podłodze. Można je kupić w różnych formatach, stosunkowo szerokim wachlarzu odcieni. Mamy również wpływ na ich porowatość, ilość wżerów itp. Sceptycy betonowemu wykończeniu ścian zarzucają najczęściej brak polotu i wrodzonych walorów estetycznych. Na przekór tym opiniom projektanci marki DekoConcrete, specjalizującej się w dziedzinie płyt betonowych, postanowili pobawić się nie tylko samą kolorystyką i fakturą betonu, ale również kształtem płyt. Dodatkowo sprawili, że płyty nabrały trójwymiarowego charakteru i zaczęły układać się w ciekawe wzory przestrzenne. Tak po-wstała kolekcja Box 2, która zaskakuje, dekoruje i inicjuje zupełnie nowy sposób myślenia o roli betonu we wnętrzu.

Kolekcja Box 2 marki DekoConcrete (www.dekoconcrete.pl) składa się z czterech wzorów płyt betonowych. „Puzzle” to jak sama nazwa wskazuje płyty w kształcie tradycyjnych puzzli, które na większej powierzchni tworzą fantazyjną układankę. Co ciekawe poszczególne elementy mozaiki mogą być w różnorodnej kolorystyce. „Piramida” to trójwymiarowe płytki, które wiernie odwzorowują kształt egipskich budowli. Zastosowane na ścianie tworzą niesamowitą mozaikę w wersji 3D. Z kolei „Soft” to kolekcja płyt o tradycyjnym kwadratowym kształcie, której projektanci postanowili nadać przestrzenny charakter. „Soft” fakturą przypomina podzieloną na cząstki tabliczkę czekolady. Kolekcję Box 2 marki DekoConcrete uzupełniają standardowe prostokątne płyty betonu architektonicznego. Ale to nie koniec! Każdy wzór dostępny jest w czterech odcieniach kolorystycznych –biel, szarość, antracyt i czerń. Klient może również wybrać strukturę płyty spośród trzech rodzajów – gładkiej, standardowej (delikatnie porowatej) oraz bardzo porowatej. Płyty z kolekcji Box2 można stosować jako okładziny ścienne i podłogowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz po-mieszczeń.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA