×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Beige is the new white

Beige is the new white

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 21 wrz 2016 20:00

Po latach dominacji idealnej, czystej bieli w aranżacjach przestrzeni kuchennych przychodzi czas na zmiany i powrót do barw natury. Królujące w minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach chłodne biele zastępowane są odcieniami écru, kawy z mlekiem, a nawet jasnego orzecha.

Jednolita, alabastrowa biel uważana jest za symbol elegancji, nieśmiertelnego stylu i wyrafinowanego smaku. Ze względu na swój ponadczasowy charakter bardzo często stosuje się ją jako podstawowy, dominujący kolor we wnętrzach. Monochromatyczne kuchnie spod znaku Total Look kojarzą się z czystością i harmonią, jednak czasem mogą sprawiać wrażenie mało przytulnych. Dlatego w najnowszych trendach wnętrzarskich zauważyć można zwrot ku bogatej gamie beżów – od delikatnych, śmietankowych odcieni, przez eleganckie, perłowe tony w stylu glamour aż po klasyczne nuty cappuccino, a nawet jasne brązy.
Cieplejsze oblicze bieli
Kolor beżowy jest nieoczywisty. Z jednej strony charakteryzuje go właściwa bieli elegancja, a z drugiej posiada on właściwości typowe dla barw ziemi – ciepło, naturalność i łagodność. Dlatego też kuchnia zaaranżowana w odcieniach beżów przywodzi na myśl style kojarzące się z przytulnością: prowansalski, rustykalny, a nawet eko. W zależności jednak od doboru materiałów wykończeniowych oraz kolorów, z jakimi beż będzie łączony, aranżacja może mieć sielankowy nastrój lub wręcz przeciwnie – nabrać wyrafinowanego charakteru glamour. W aranżacjach kuchennych znaczącą rolę odgrywa kolorystyka elementów wykończeniowych, takich jak fronty szafek czy blaty i to właśnie na nie należy położyć punkt ciężkości w stylizacji. Dla zwolenników stonowanej elegancji firma Technistone rekomenduje powierzchnię Crystal Creme Beige o delikatnym, śmietankowym odcieniu, wzbogaconym wyraźnym wzorem tworzonym przez zatopione w nim drobiny kwarcu. Amatorom jednolitych powierzchni przypadnie do gustu powierzchnia Harmonia Merida w nieco ciemniejszym odcieniu, o gładkiej, harmonijnej strukturze z ledwie widoczną ziarnistością. Obie propozycje idealnie prezentować się będą w towarzystwie jasnych ścian w kolorze złamanej bieli. Aranżację można przełamać frontami szafek wykonanymi z ciemnego drewna – wenge lub hebanu. Natomiast Harmonia Sierra i Harmonia Altay to produkty o drobnej strukturze, jednak bardziej nasyconych kolorach, wpadających odpowiednio w odcienie ciepłego piasku i kakao. W połączeniu ze stylizowanymi dodatkami w kolorze złota, szklanymi powierzchniami frontów meblowych oraz efektownymi elementami dekoracyjnymi w postaci np. kryształowego żyrandola, zmienią tradycyjną beżową kuchnię w elegancką przestrzeń w stylu glamour.
Piękno i funkcjonalność
Uniwersalność i neutralność to najczęściej przytaczane przymioty koloru beżowego. Prawdą jest, że do barwy tej pasuje wiele odcieni, jednak aby aranżacja posiadała niepowtarzalny charakter, należy dokładnie zastanowić się nad doborem materiałów i sąsiadujących z beżami kolorów. Podczas gdy biele bardzo często zestawiane są z metalem i surowym betonem, beże dobrze komponują się z kamieniem i okładzinami z drewna. Dla użytkowników ceniących klasyczne rozwiązania, idealne okaże się połączenie beżów z odpowiednio ciemniejszymi lub jaśniejszymi odcieniami z tej samej palety barw. Zestawienie beżu i bieli sprawi, że przestrzeń wyda się lżejsza i bardziej przestronna. Dominacja bieli nada wnętrzu prostoty, za to przewaga beżów wykreuje ciepły, przytulny nastrój. Natomiast skomponowanie beżów z elementami o barwie mlecznej czekolady wprowadzi do wnętrza nutkę elegancji. Dla amatorów nieco bardziej odważnych rozwiązań, poleca się łączyć beże z nasyconymi oranżami, ceglastą czerwienią oraz niezwykle modną w tym sezonie marsalą. Jednak kuchnia to nie tylko modne dekory, efektowna kolorystyka czy harmonijna architektura zabudowy. Kuchnia to także przestrzeń robocza, która powinna być funkcjonalna i niezawodna. Połączeniem stylowego designu z najnowszymi trendami w wyposażeniu wnętrz są blaty konglomeratowe Technistone, które wyróżniając się doskonałymi parametrami technicznymi, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Bogata paleta odcieni beżów pozwoli dopasować powierzchnię roboczą do każdej sytuacji projektowej, a wzór blatów w połączeniu ze stonowaną kolorystyką sprawiają, że wszelkie zabrudzenia są na nich mniej widoczne, co pomaga zachować wrażenie perfekcyjnej czystości bez względu na okoliczności. Dodatkowo właściwości użytkowe blatów Technistone takie jak wysoka twardość, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wodo- i plamoodporność czynią z kwarcytów atrakcyjną konkurencję dla tradycyjnych materiałów do produkcji powierzchni roboczych.
Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także