×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Akcesoria w tradycyjnej kuchni – jak to zrobić?

Akcesoria w tradycyjnej kuchni – jak to zrobić?

Autor: ut
Dodano: 16 wrz 2019 20:48

Czy decydując się na klasyczną, bądź stylizowaną kuchnię należy zrezygnować z nowoczesnych elementów? Czy drewniane, frezowane fronty nie będą kłócić się z innowacyjnymi rozwiązaniami? Absolutnie nie, o ile te ostatnie odpowiednio wkomponujemy w zabudowę. Dobrym przykładem są funkcjonalne akcesoria meblowe, które równie dobrze sprawdzają się w kuchniach rodem z loftu, jak i wiejskiej rezydencji.

Przeglądając katalogi meblowe, facebookowe i instagramowe inspiracje, czy nawet targowe ekspozycje producentów mebli, trudno nie zauważyć trendu dominacji nowoczesnego wzornictwa. Industrialne materiały i rozwiązania – obecność metalu, betonu i kamienia, a także świadome eksponowanie najnowocześniejszych sprzętów AGD – sprawiają, że kuchnia staje się wizytówką domu, ale jednocześnie, coraz bardziej oddala się od ideału przytulnego jego serca. W świetle tego, trudno nie ulec wrażeniu, że kuchnie zupełnie inne – tradycyjne i klasyczne, spychane są dziś na boczny tor. A przecież nic bardziej mylnego!

Klasyka jest w modzie
Jak wynika z doświadczeń zakładów stolarskich i studiów kuchennych, Polacy wciąż bardzo chętnie sięgają po klasyczne rozwiązania. Naturalne materiały – drewno i forniry cieszą się co najmniej taką samą popularnością jak lakier, akryl czy metal. Podobnie dekoracyjne wieńce, ozdobne listwy czy frezy nie zawsze i nie wszędzie ustępują miejsca minimalizmowi.
- Polacy kochają klasykę i ponadczasowe rozwiązania. Wiele osób uważa je zresztą za synonim piękna. Nie oznacza to jednak, że wybierając tradycyjne wzornictwo zamierzają zrezygnować z funkcjonalności, ergonomii czy wygodnych rozwiązań. Wartości te są równie cenne dla niemal wszystkich użytkowników. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. – Mało tego, świadomość możliwości jakie oferują innowacyjne rozwiązania – systemy wspomagania, udoskonalone okucia i podnośniki, a wreszcie akcesoria meblowe takie, jak: cargo, szuflady czy kornery – systematycznie rośnie. Klienci doskonale wiedzą czego chcą, a czego nie. I to niezależnie, czy planują zabudowę samodzielnie czy korzystając z pomocy projektantów. Dokładnie sprawdzają dostępne mechanizmy – ich parametry, wytrzymałość, a także opinie na ich temat. Wybierają coraz bardziej świadomie i są w stanie wydać więcej na sprawdzone rozwiązania.

Jak dopasować nowe do starego?
Wbrew pozorom, dopasowanie nowoczesnych akcesoriów i okuć do tradycyjnych wzorniczo mebli nie nastręcza praktycznie żadnych trudności. A to dlatego, że większość z nich montowana jest wewnątrz korpusu i nie jest widoczna z zewnątrz. Mało tego, akcesoria w wielu wypadkach bez większego trudu można zamontować również w już istniejących meblach kuchennych – nawet tych dość wiekowych.
Dzięki dostępności cargo w wielu wymiarach, dopasujemy je do szafek w standardowych rozmiarach (np. Cargo Mini REJS do mebli o szer. 15, 20, 30, 40, 50 i 60cm). W przypadku systemów szuflad Comfort Box i Slim Box zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, gdyż tu szerokość zawsze wybieramy sami (systemy dostępne są w kilku wysokościach i głębokościach, a ponadto również w wersji wewnętrznej, gdzie wszystkie chowa się za jednym frontem). Wystarczy dopasować front i już.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także