REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Abecedarium – nowa typograficzna kolekcja kafli

  • Autor: Urszula Tatur
  • 27 paź 2016 18:19
Abecedarium – nowa typograficzna kolekcja kafli
Purpura
Abecedarium – nowa typograficzna kolekcja kafli
Abecedarium – nowa typograficzna kolekcja kafli
Abecedarium – nowa typograficzna kolekcja kafli

Purpura prezentuje pierwszą na polskim rynku kolekcję kafli cementowych opartą wyłącznie na znakach alfabetu – Abecedarium.

REKLAMA

Nowa kolekcja Purpury wpisuje się w modny trend ozdabiania wnętrz elementami typograficznymi. Z kafli można stworzyć dowolny napis, a następnie wkomponować go we wzorzysty patchwork lub mozaikę na podłodze. W przypadku inwestycji komercyjnych z płytek można ułożyć nazwę marki lub jej hasło, a we wnętrzu prywatnym zaprezentować w ten sposób ulubioną sentencję lub imiona domowników. Litery i cyfry można też zestawiać ze sobą kierując się wyłącznie estetyką poszczególnych znaków lub ukrytą symboliką. Tak jak w przypadku pozostałych kolekcji, klienci mogą wybrać kolorystykę dla każdej płytki z osobna – inny kolor dla tła, a inny jako wypełnienie wzoru. Kafle wykonywane są całkowicie ręcznie w manufakturze pod Warszawą według tradycyjnej hiszpańskiej receptury.

Wzornictwo nowej kolekcji Purpury opiera się na kroju Campton Book, którego autorem jest René Bieder – dyrektor artystyczny, grafik i projektant, urodzony i wychowany w Berlinie. Campton to krój bezszeryfowy i geometryczny. Kształt czcionki został zainspirowany filozofią projektowania Bauhausu, pod której wpływem był także Paul Renner – twórca kroju Futura, klasyki dwudziestowiecznej typografii. Ze względu na swoją uniwersalność oraz nienarzucające się stylistycznie wzornictwo Campton pasuje zarówno do kafli cementowych wykorzystujących historyczne motywy hiszpańskie czy francuskie, jak i nowoczesnych propozycji – kilimów Pauliny Matusiak oraz inspirowanej op-artem kolekcji Martina Björnsona.

Do produkcji kafli Purpura wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki: cement portlandzki, włoski marmur oraz piasek. Każdy egzemplarz powstaje oddzielnie, stąd możliwe są nieznaczne różnice we wzorze lub barwie, które dodają kaflom uroku i szlachetności. Ze względu na ręczny wyrób, klienci mogą mieć wpływ na ich wygląd – wybierając spośród kilkudziesięciu motywów oraz kolorów. Ponadto, kafle można zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Każdy z projektów Purpury jest więc niepowtarzalny i dopasowany pod konkretne zamówienie. Na stronie www.purpura.eu udostępniono narzędzie projektowe pozwalające na samodzielne stworzenie dowolnego patchworku z wykorzystaniem dostępnych wzorów i palety kolorystycznej.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA