REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Utylizator odpadów organicznych

  • Autor: Urszula Tatur
  • 29 wrz 2016 10:47
Utylizator odpadów organicznych
Fot. Bartosz Jarosz.
Utylizator odpadów organicznych
Utylizator odpadów organicznych

Statystyczny Polak produkuje rocznie ok. 332 kg odpadów.

REKLAMA

Poziom odzyskiwania surowców w procesie recyklingu pokazuje jednak, że Polska nie jest zieloną wyspą na mapie Europy. Nasze nawyki ulegają jednak zmianie – chcemy żyć ekologicznie, dbać o najbliższe otoczenie i środowisko.

Wiemy, że współcześnie ogromnym problemem są dzikie wysypiska, które zatruwają często leśne przestrzenie. Ponadto koszt składowania odpadów na legalnych wysypiskach wciąż rośnie, przekraczając niekiedy cenę utylizacji śmieci ekologicznymi metodami. Walka z tymi zjawiskami powinna znaleźć swój początek w naszych domach.

Jednak zapach odpadów oczekujących na wywiezienie, w szczególności w letnie upalne dni nie jest przyjemnym zjawiskiem. Przyciąga on insekty, a nawet gryzonie. Jest to niebezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia.

Przygotowywanie każdego posiłku generuje odpady organiczne. Smart Cara pozwala uporać się z nimi w łatwy i szybki sposób. Proces suszenia 1,5 kg produktów trwa ok 3 godziny.

Po jego zakończeniu otrzymujemy higieniczny proszek. Co utylizować w urządzeniu marki Kernau? Wszelkiego rodzaju resztki oraz inne elementy powstające każdego dnia w kuchni: kości, warzywa, owoce, ości, muszle, pestki, pieczywo.

Smart Cara to:

efektywny system mielenia, suszenia i chłodzenia
redukcja nieprzyjemnych zapachów / objętości odpadów / emisji dwutlenku węgla
łatwość użytkowania / utrzymania w czystości
niskie zużycie energii
łatwość przechowywania
wykorzystanie odpadów jako nawóz organiczny, przysmak dla zwierząt
energooszczędność – dzięki funkcji Auto Time Control
estetyczny wygląd - urządzenie pasuje do każdej kuchni
eko filtry węglowe pochłaniające zapachy
możliwość umycia pojemnika w zmywarce

Smart Cara zamienia nieprzyjemnie pachnące odpady w organiczny, bezwonny i higieniczny pył. Substancja ta może być z łatwością przechowywana, ma ona również wiele zastosowań.

Możemy nawozić nią rośliny w naszym ogrodzie, serwować zwierzakom domowym jako przysmak, wzbogacać ziemię roślin doniczkowych lub po prostu wyrzucić.

Podczas pracy urządzenia objętość odpadów znacznie się zmniejsza – przez to rozwiązujemy problem przechowywania organicznych śmieci.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA