REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ściana jak płaskorzeźba

  • Autor: Urszula Tatur
  • 13 paź 2016 19:37
Ściana jak płaskorzeźba
Pulano
Ściana jak płaskorzeźba
Ściana jak płaskorzeźba
Ściana jak płaskorzeźba
Ściana jak płaskorzeźba
Ściana jak płaskorzeźba
Ściana jak płaskorzeźba

Tapety, farby, cegła to jedne z najpopularniejszych sposobów uzyskiwania dekoracyjnych ścian. Marka Pulano dostarcza całkowicie nowego, bogatego repertuaru środków aranżacyjnych. Wielokolorowe i wielokształtne panele ścienne pozwalają wykreować ścianę-płaskorzeźbę stanowiącą hipnotyzujący i oryginalny element wystroju wnętrz. Właśnie teraz producent zaprezentował nową, efektowną paletę wzorów.

REKLAMA

Aranżacja ścian jest jednym z podstawowych czynników kształtujących charakter wnętrza. Odpowiednio zastosowany kolor, faktura, umiejętna zabawa rytmami czy kształtami potrafi wpłynąć na walory optyczne, ale również zdefiniować jego styl. Ak-tualne tendencje wnętrzarskie pokazują, że białe, jednolite płaszczyzny zdecydowanie przechodzą do lamusa. Na ścianach zaś coraz częściej panoszą się kolory, tapety, cegły, kamienie, które czynią z nich pierwszoplanowy czynnik wnętrzarskiej ekspresji.

Panele ścienne Pulano doskonale wpisują się w obowiązujące trendy. Efektowne mo-zaiki w wersji 3D z pewnością nie pozostaną jedynie neutralnym, niezauważonym tłem. Świeżość i modową aktualność potwierdza również ich wzornictwo. Design Pu-lano opracowany przez Artura Benckiego bazuje na geometrii, która jest jednym z najchętniej podejmowanych tematów zarówno przez architektów, jak i projektantów mebli, oświetlenia, czy akcesoriów do wnętrz.

 

Pierwsze kolekcje Pulano są dwukolorowe i bazują na dynamice linii prostej i łuku. Niewielkie elementy wykonane z frezowanej płyty wykończonej w kolorze białej satyny lub czarnego matu można dowolnie zestawiać, komponując z nich większe całości w nieco — jeśli pokusić się o historyczno-sztuczne porównania — konstruktywistycznej estetyce.

W najnowszej kolekcji Pulano geometria zyskuje nowe oblicze, a design poszczególnych motywów inspirowany jest porządkiem odnajdywanym w naturze. Pośród 7 nowych puzzli składających się na katalog cząstek elementarnych kolekcji znajdziemy m.in. heksagon — powtórzony wygląda jak plaster miodu, “star” — układającą się w struktury przypominające ślady fal na piasku lub wydmy oraz pionowe linie — swą smukłością przywołujące na myśl łodygi roślin, źdźbła traw. Nieregularne i skomplikowane na pierwszy rzut oka formy, w większej grupie tworzą powierzchnie emanujące spokojem i harmonią. Dodatkowo podkreślone odpowiednim oświetleniem kreują wręcz iluzjonistyczne struktury, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do kontemplowania.

 

W kolekcji znajdziemy płytki o długości od 10 do 60 cm, szerokości od 28,6 do 60 cm. Najcieńszy element ma 6 mm grubości, najgrubszy 24. Wszystkie wykonywane są w procesie formowania pieniącego systemu poliuretanowego, a po nadaniu odpowiedniego kształtu natryskowo pokrywane są lakierem. Powłoka jest odporna na działanie promieni słonecznych, wodę i wilgoć. Standardowe kolory kolekcji to biały i czarny, ale możliwe jest uzyskanie właściwie całej palety RAL oraz efektów specjalnych — powierzchni o metalicznym bądź perłowym wykończeniu.

Intrygujące, subtelne linie dekorów z najnowszej kolekcji Pulano stanowią ciekawy kontrapunkt do tradycyjnych podziałów, które przesycają architekturę wnętrz. Nie-zauważana właściwie na co dzień dyktatura kwadratów i prostokątów, obecnych w niej na każdym kroku (okna, drzwi, meble, deski podłogowe, kafle ceramiczne) może zostać dzięki nim efektownie przełamana, a pomieszczenie zyskać głębię, dynamikę, a przede wszystkim niepowtarzalną ozdobę.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA