REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne kolory w kuchni

  • Autor: Urszula Tatur
  • 06 cze 2016 08:30
Modne kolory w kuchni
Fot. Pinterest.
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni
Modne kolory w kuchni

Czas na nowy trend w urządzaniu kuchni – kolor. W tym sezonie odchodzi się od brązów i beży na rzecz wszystkich odcieni szarości.

REKLAMA

Coraz częściej biel uzupełniania jest w kuchni przez szarość. Jak mówią architekci z oshi pracowni projektowej występują wszystkie jej odcienie: Od jasnych, rozmytych, czasem w cieplejszym nasyceniu, aż po nasze ulubione, ciemne antracyty. Kolor może być używany do stworzenia kuchni jednokolorowej, w której fronty, blaty i ściany są w tym samym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi wtopi się w salon i będzie prawie niezauważalna.

Według oshi pracowni projektowej szarość to niejedyny kolor, który zaczął pojawiać się w polskich kuchniach. Zauważamy także, że coraz śmielej pojawiają się w kuchniach inne kolory, przede wszystkim delikatne, zgaszone błękity, szałwie i pudrowe róże. Przełamują one, często bardzo minimalistyczne i funkcjonalne meble kuchenne – mówią. Co więcej, wykorzystanie pastelowych kolorów optycznie powiększa przestrzeń i odświeża monochromatyczne pomieszczenie.

Kolor – między innymi srebro w stalowych elementach – pojawia się także coraz częściej w dodatkach oraz większych formach np. w sprzęt do zabudowy. Swój renesans przeżywa także mosiądz, który początkowo, podobnie jak stal, występował tylko w dodatkach. Teraz coraz modniejsze stają się duże mosiężne elementy – jak fronty szafek, okapy. W takim pomieszczeniu to właśnie one grają pierwsze skrzypce.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym ważny jest nie tylko wygląd i dopasowanie do trendów, ale także jego funkcjonalność. Spędza się w niej wiele czasu – je śniadania, urządza przyjęcia czy romantyczne kolacje – nie można zapominać o tym, że przede wszystkim się w niej gotuje. Naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą połączyć funkcjonalność i design wychodzi firma Whirlpool.

Sprzęt do zabudowy tej marki to gwarancja najwyższej jakości i zaawansowanej technologii. Inteligentna technologia 6-ty Zmysł ułatwia gotowanie dzięki specjalnym czujnikom, które monitorują proces przygotowywania jedzenia na każdym etapie. Taką funkcję posiadają m.in. piekarniki Whirlpool z linii ABSOLUTE, wyposażone w automatyczną funkcję pieczenia i zakres temperatur dla sześciu różnych kategorii żywności. Co więcej, piekarniki z tej linii doskonale wpiszą się w każde pomieszczenie, ponieważ w ofercie znajdują się aż trzy wersje kolorystyczne – biała, czarna i szampańska.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA