REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak ukryć szuflady w szafce?

  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 cze 2016 14:27
Jak ukryć szuflady w szafce?
Fot. Hettich.
Jak ukryć szuflady w szafce?
Jak ukryć szuflady w szafce?

Twoja kuchnia wydaje się mało funkcjonalna? Może to wina zbyt wielu szafek wyposażonych w zwykłe półki, a przecież wygodniejsze byłyby szuflady. Można szybko i niedrogo od-mienić Twoją kuchnię montując do środka szafki wygodne szuflady. Podpowiemy jak to zrobić.

REKLAMA

W Twojej szafce, której półki wypełnione są zapasami, poszukujesz paczki rodzynek, które są gdzieś z tyłu. Wkładając rękę starasz się delikatnie ominąć butelkę oleju, ale niestety...
- Tej historii lepiej nie kończyć, choć zdarzają się wielu osobom każdego dnia – mówi Agnieszka Kosicka, kierownik działu handlowego Hettich Polska. – Zdarzały się też pracownikom firmy Hettich, dlatego szukaliśmy sposobu, by w szafkach zamontować wygodniejsze w użytkowaniu szuflady, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni. Tak powstał specjalny zawias Sensys o bardzo szerokim kącie otwarcia.

Okazuje się bowiem, że zamontowanie szuflad w zwykłej szafce, zamykanej frontem na zawiasie, wiązało się dotąd z koniecznością montowania listew dystansowych, które zmniejszały pojemność szafki. Dzięki takim listwom szuflada podczas wysuwania nie haczyła o zawias, ale za to była znacznie węższa od szeroko-ści szafki.

- Nowy zawias Sensys ma zerowy uskok co oznacza, że nie wy-maga montażu listew dystansowych, można więc w korpus szafki wmontować szersze szuflady i zyskać więcej miejsca, zmieścić więcej produktów – mówi Agnieszka Kosicka. – Otwierając front szafki uzyskujemy bardzo szeroki kąt otwarcia nawet 165 stopni, wiec możemy swobodnie wysuwać szuflady i mieć dostęp do ich zawartości.
Sensys zmienił świat zawiasów, ponieważ zintegrowany amortyzator sprawia, że drzwi podczas zamykania nie uderzają już o korpus. Lekki ruch dłonią wystarczy, aby drzwi domknęły się delikatnie i cicho.

Co zatem trzeba zrobić by niewygodne półki zamienić na tak komfortowe szuflady? W miejsce zwykłych zawiasów puszkowych wmontować 2 nowe zawiasy Sensys o dużym kącie otwarcia ze zintegrowanym cichym domykaniem (koszt kilkunastu złotych), oraz dwie lub trzy gotowe szuflady firmy Hettich np. ArciTech lub InnoTech, które obecnie są w bardzo atrakcyjnych cenach w wie-lu hurtowniach w całym kraju. Koszt zmian niewielki, a rewolucja w ergonomii i komforcie użytkowania kuchni ogromna. I przede wszystkim porządek w szafce gwarantowany.
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA