REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczne zalety środków do zmywarek

  • Autor: Urszula Tatur
  • 19 sie 2016 08:33
Ekologiczne zalety środków do zmywarek
Fot. Frosch
Ekologiczne zalety środków do zmywarek
Ekologiczne zalety środków do zmywarek

Już w co piątym polskim domu używa się zmywarki do naczyń. Zapewnia ona nie tylko komfort, ale też wiele korzyści - tak dla naszych dłoni, jak i portfeli.

REKLAMA

Korzystając ze zmywarek warto jednak zwrócić uwagę na stosowane w nich środki, które mają znaczący wpływ nie tylko na jakość mycia, ale także mogą pomóc dbać o środowisko. Naturalnym rozwiązaniem jest soda, która od wieków znana jest ze swoich właściwości czyszczących, a także posiadający wiele ukrytych właściwości bioalkohol. Ich połączenie daje doskonałe efekty, a oba produkty uzupełniają się podczas zmywania tworząc parę, której znakiem rozpoznawczym jest czystość i blask.

Bioalkohol i soda dla nienagannie czystych naczyń

Frosch Tabletki do zmywarek na bazie sody to wybór dla wszystkich ceniących czystość uzyskaną w zgodzie z naturą. Będąca ich podstawą, łatwo biodegradowalna soda skutecznie działa już w temperaturze 45 stopni Celsjusza. Jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu, a stworzone na jej bazie tabletki doskonale radzą sobie z brudem we wszystkich rodzajach zmywarek. Ich naturalnym uzupełnieniem jest Frosch Nabłyszczacz na bazie bioalkoholu - pozbawiony szkodliwych składników chemicznych i ulegający całkowitemu spłukaniu podczas mycia. Jego odtłuszczające i czyszczące właściwości nadają naczyniom i szkłom nienaganny błysk, bez śladu smug i zabrudzeń.

O zaletach takiego połączenia przekonuje także dr Anita Tarajkowska-Olejnik, specjalista dermatolog: „Kontakt z detergentami i środkami czyszczącymi używanymi w domu jest częstą przyczyną występowania uciążliwych zmian skórnych. Pacjentki proszą bym jako ostatni punkt zaleceń lekarskich, tuż po maściach i tabletkach, wpisała wyraźnie zakup zmywarki i "stałego zastępstwa". Dla mnie najważniejsza jest zasada - nie szkodzić – zarówno zdrowiu, jak i środowisku stosowanymi środkami chemicznymi, dlatego znana od lat czyszcząca soda oraz odtłuszczający bioalkohol są dobrym połączeniem bezpieczeństwa i ekologii na co dzień.”

Wszystkie składniki wykorzystane w Tabletkach do zmywarek na bazie sody i Nabłyszczaczu na bazie bioalkoholu marki Frosch są przyjazne dla środowiska i w pełni czerpią z natury. Wspólne działanie obu środków przynosi oszczędność czasu i energii, a naczynia myte regularnie w zmywarkach, w których są one używane pozostaną naturalnie czyste i lśniące.

Ekologia według Frosch

Marka Frosch jest jednym z liderów na rynku przyjaznych dla środowiska środków do czyszczenia i pielęgnacji domu. Proekologiczną strategię firmy podkreśla również rygorystyczny wewnętrzny kodeks postępowania - „9 punktów ekologii”. W Polsce produkty marki Frosch cieszą się rosnącym uznaniem konsumentów, czego dowodem jest uhonorowanie ich wieloma nagrodami, w tym prestiżowym Laurem Dekady w kategorii ekologicznych środków czystości, a także liczne posiadane przez nie certyfikaty (w tym EcoLabel oraz EMAS).
Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA