REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Blaty w kuchni. Alternatywa dla tradycyjnego marmuru

  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 sie 2016 16:00
Blaty w kuchni. Alternatywa dla tradycyjnego marmuru
Technistone Noble Athos Brown
Blaty w kuchni. Alternatywa dla tradycyjnego marmuru
Blaty w kuchni. Alternatywa dla tradycyjnego marmuru
Blaty w kuchni. Alternatywa dla tradycyjnego marmuru

Marmur należy do najszlachetniejszych materiałów wykończeniowych. Zastosowany we wnętrzu podnosi prestiż aranżacji oraz dodaje jej gustownej elegancji, jednak jego parametry techniczne pozostają dalekie od ideału. Dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z estetyki naturalnego kamienia, ale pragną cieszyć się doskonałymi właściwościami technicznymi, powstały konglomeraty linii Noble Collection 2016 Technistone.

REKLAMA

Marmur należy do ekskluzywnych kamieni, które doskonale wpasowują się w każdą sytuację projektową, wprowadzając do aranżacji wiele kunsztownego szyku. Materiał ten pomimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych, posiada jednak znacznie gorsze wartości użytkowe. Kamień ten jest kruchy, porowaty, podatny przebarwienia, co więcej, jest ciężki i zimny w dotyku, a także wymaga regularnego czyszczenia i konserwowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy pragną wykończyć swoje wnętrza materiałem o szlachetnym wyglądzie oraz doskonałych parametrach technicznych, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection – gamę konglomeratów kwarcytowych, odzwierciedlających autentyczny rysunek marmuru oraz posiadających o wiele lepsze parametry techniczne niż ich naturalne odpowiedniki.

Zainspirowani naturą
Istnieje wiele odmian marmuru, różniących się między sobą wybarwieniem, rysunkiem oraz stopniem użylenia. Pragnąc dostarczyć użytkownikom materiał zaawansowany technologicznie, posiadający jednak ponadczasowy, klasyczny wzór, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection, w której konkretne materiały mają swoje odpowiedniki w naturze.

Athos Brown – materiał o głębokiej, ciepłej, czekoladowo-brązowej barwie został zainspirowany hiszpańskim kamieniem Emperador Brown, wydobywanym głownie w okolicach Murcji i Walencji. Ciemny kolor, drobne ziarno oraz nieregularne żyły to podstawowe cechy tego kamienia, który dzięki niepowtarzalnemu rysunkowi posiada bardzo wielu zwolenników. Kolejną propozycję Technistone z kolekcji Noble stanowi slab Desiree Grey, nawiązujący do importowanego z Włoch marmuru Bardiglio. Materiał ten wyróżnia się biało-szarą kolorystyką oraz gładką, matową powierzchnią. W odróżnieniu od klasycznych marmurów, nie posiada charakterystycznych użyleń, a jego chłodna tonacja sprawia, że idealnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, uzupełniane materiałami takimi jak beton, metal czy szkło.

Noble Imperial Grey natomiast przywodzi na myśl brazylijski granit Matrix o szaro-grafitowym wybarwieniu oraz ciekawej, nieregularnej fakturze. Inspiracją dla stworzenia kolejnej powierzchni Technistone – powierzchni Olympos Mist, był biały onyks – kamień półszlachetny o jasnej, perłowej, nieco opalizującej barwie. Materiał ten ze względu na subtelny wzór i delikatne wybarwienie prezentuje się niezwykle lekko i gustownie. Kolejną, propozycję stanowi slab Brilliant Grey, będący odpowiednikiem Basaltiny, czyli skały wulkanicznej o przepięknej, ciemnoszarej barwie, wydobywanej na terenie Włoch.

Kamienne inspiracje
Marmur posiada niezaprzeczalne walory estetyczne, jednak jego użytkowanie może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, wynikającymi z naturalnej budowy tego surowca. Jest to wyjątkowy materiał, o którego trzeba także wyjątkowo dbać. Podstawą jest regularna, dokładna impregnacja, czyli pokrycie powierzchni warstwą substancji ochronnej. Marmur jest skałą bardzo porowatą, dlatego należy mieć świadomość, że nawet po zabezpieczeniu może być podatny na działanie kwasów, tłuszczów oraz innych substancji barwiących. Warto wspomnieć także, że niektóre impregnaty mogą zmieniać kolor surowca. Dodatkowo po jakimś czasie marmur pokrywa się patyną, co nie dla każdego posiada wartość estetyczną. Marmur, ze względu na cenę, nie jest też rozwiązaniem dostępnym dla wszystkich.

REKLAMARekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

OSTATNIO KOMENTOWANE

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA